19-09-2019 00:20

Атлетико и Юве делят точка след здрав мач

Снимка Даниел Касас

Анхел Ди Мария развинтва Реал с дубъл в Париж

Атлетико Мадрид и Ювентус си разделиха по точка с 2:2 в оспорван и атрактивен мач на “Ванда Метрополитано“ от първи кръг на група D на Шампионската лига и отстъпват лидерството на Локомотив Москва, победил Леверкузен с 2:1.

Португалският дуел между Кристиано Роналдо и Жоао Феликс тръгна от първата минута, но не излъчи победител. “Мистър Чемпиънс“ заплаши с удар отляво, 19-годишният полудебютант отвърна с два пробива и изстрела, но Жчезни блокира. Публиката на Атлетико надмина себе си като не спря да дере гърла с бойки песни и невъобразим шум при всяко владеене на топка от футболист в “червено-бяло“. Данило извади прехвърлящ коварен на Трипиър, английският национал отново бе на висота.

Двубоят стана здрава битка по целия терен с положения и пред двете врати, също отлична игра на защитниците. Игуаин помагаше в изнасянето и конструкцията на атаката, Кристиано сменяше позиции по крилата, опазен от Лоди и Савич. Облак му хвана четири несилни удара. Част от агитката не пропусна да обижда CR7 с “Насилник, умри“, нападателят с въпросителен жест “по италански“ какво искат от него.

След антракта Гонзало Игуаин от съблекалнята проби на скорост непритеснен, намери нахлуващ по десния фланг Хуан Куадрадо, който прехвърли Облак с плътен диагонал. 31-годишният колумбиец празнува гола с танци. Чема Хименес изпусна с глава суперпас от Коке и след минутки Матуиди набура втория за торинци с глава.

Докато Коща се бореше пред вратата на Жчезни, Хименес центрира за другия защитник Стефан Савич, който прати кълбото с глава в мрежата и вдигна на крака стадиона (70-а).

Облак и Трипиър извадиха двоен обстрел, в битката коляно усука Томас Парти и Витоло влезе на помощ. “Рохибланкос“ заискаха дузпа за игра с ръка от Бонучи в наказателното, но съдията Дани Макели вместо да изгледа повторение на положението наказа с картон Диего Коща за протест.

Изпуснат от дебютанта за Юве Де Лихт, мексиканската резерва Ектор Ерера изравни с глава след корнер в 90-ата и стадиона пак загърмя с песни. Кристиано изпусна с диагонален шут на косъм да донесе три точки и остава със 126 гола в любимия си турнир.

По същото време без Мбапе, Наймар и Кавани Пари Сен Жермен развинти с 3:0 Реал Мадрид на “Парк де Пренсес“, оглави група А и прати 13-кратните носители на трофея на дъното.

Томас Тухел нямаше как да разчита на четирима отлични нападатели, но излезе с добре организиран тактически дисциплиниран отбор, който владееше топката, пресираше високо и не даваше почти никакви шансове на Реал. Дебютиращият в ШЛ с “бялата“ фланелка Еден Азар бе отлично пазен, успя да отправи един –два неточни удара, Бензема, Бейл и Хамес не стигаха до вратата на доскорошния си съотборник Кейлор Навас в първия му мач за ПСЖ.

Анхел Ди Мария, еврошампион с “белия балет“ от 2014, набута дубъл на Куртоа с класни отигравания в 13 и 33-ата минута. Тимът на Зинедин Зидан, без Рамос, Марсело, Модрич и Винисиус, направи сиво полувреме без атаки и идеи. Два шута на Гарет Бейл облизаха греди, в края уелсецът вкара красиво, но VAR и съдия Тейлър отмениха гола за тънка помощ с ръка при пробива.

Рециталът на “Фидето“ Ди Мария продължи след почивката с още два страхотни удара, втория изваден умело от Куртоа. 31-годишният аржентинец бе във вихъра си, Пабло Сарабия също с малко не заби. Реал бе в нокаут – с изплашена защита, поредица от грешки и загубени топки на халфовата линия и малко принос отпред. Зидан подсили с Йович, Васкес и Вини към края. Бензема прати топка с глава край гредата и му бе отменен гол за засада на пречкащ се Лукас Васкес.

Това бе втори катастрофален мач за Реал в отсъствието на Рамос и Марсело, предишният бе загубата от Аякс на “Бернабеу“ изхвърлила шампионите от турнира, отново се видя че Варан няма психика за шеф на отбраната.

Олимпиакос измъкна домашна точка от вицешампиона Тотнъм Хотспърс с 2:2 в Атина. Хари Кейн и Лукас Моура дадоха аванс на “кибритлиите“, но дребничкият португалец Даниел Поденше и Матеу Валбуена (от дузпа) зарадваха гръцките фенове с добър старт.

Тагове: Атлетико Мадрид, Ювентус, Кристиано Роналдо, Хуан Куадрадо, Реал мадрид, Анхел ди Мария, Пари Сен Жермен