19-09-2019 23:55

Лудогорец унищожи московския ЦСКА (статистика)

БТА

Орлите неудържими на старта на груповата фаза на Лига Европа

Отборът на Лудогорец изигра отличен мач срещу московския ЦСКА и се наложи с 5:1 в първи мач от груповата фаза в Лига Европа. "Орлите" стигнаха до успеха с вихрени четири минути след началото на втората част, когато отбелязаха три гола.

През първото полувреме Лудогорец беше по-добрият тим, но докато играчите в зелено играеха и пропускаха, ЦСКА вкара гол при една от малкото си атаки. В 11-ата минута точен беше Дивеев.

В първите 46 минути Игор Акинфеев на два пъти спаси ЦСКА, а заедно с него добра работа за "армейците" свършиха и гредите, които на два пъти се оказаха последна преграда пред гола.

Втората част започна зашеметяващо за шампионите, които за четири минути вкараха три гола. Първо Вандерсон беше точен в 48-ата минута, а след това Лукоки направи пълен обрат в 50-ата. Кешерю от воле в 52-ата минута сложи точката на интригата с гол за 3:1.

Румънецът отбеляза и още един гол, за 4:1 в 69-ата минута, а четири по-късно застана на 11 метра пред Акинфеев за дузпа, при която не сбърка - 5:1, с което оформи и крайния резултат.

ВИЖТЕ СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

Тагове: Лига Европа, Лудогорец, ЦСКА Москва, Вандерсон, Джоди Лукоки, Клаудиу Кешерю, видео, статистика