02-10-2019 13:25

Спорт пищи срещу Реал: Спаси ги съдията

снимка: Даниел Касас

Треньорът на Брюж вини Кабаков за ремито заради изгонения капитан

Испанските медии критикуват играта на Реал Мадрид след ремито 2:2 с Брюж, пишейки как белгийците възкресили зли духове от миналия “черен“ сезон. “Нощ на вещици на Бернабеу“, използват метафорично “Марка“ и “Мундо Депортиво“ почти еднаквото произношение на думата "брухас" (вещици) с испанското на клубното име на Брюж (брухе). Каталунският “Спорт“ отсича: "Спасени от съдията" и търси колко близо е краят на Реал. "Спорни голове на Рамос и Каземиро (VAR помогна потвърждавайки удар с глава на Серхио, който изглеждаше чиста засада) плюс несправедливо изгонване на Вормер от българския рефер Кабаков (втория за акция, при която не докосна Винисиус) като спести фал на Каземиро на Дели", пищи силно украсено ежедневникът.

Белгийският треньор Филип Клеман каза, че изгонването на Рууд Вормер попречило за историческа победа на тима му при дебют на Бернабеу. Капитанът бе натирен от българския съдия Георги Кабаков с два жълти за 4 минути, втория от които за брутално влизане в глезена на Винисиус.

“Вие кажете честно ли е, бях далеч, не съм гледал повторения. Дали бе за два жълти не знам, но бе решаващо, направи разликата в мача.“ – проплака Клеман. - Дойдохме с амбициозен план да защищаваме и контраатакуваме, бяхме почти перфектни. Имахме шанс с Денис и за победа, трябваше да продължим с ентусиазма от първата част, после Реал се събуди...Вече пишем история – белгийски екип в ШЛ, точка на Бернабеу, можеха да са три или шест при успех и над Галатасарай. Ще играем всички мачове на максимум, но сме реалисти - фаворита ПСЖ и Реал имат много качествени отбори.“

Зинедин Зидан не коментира съдийството, но не бе съгласен, че изгонването на Вормел определило резултата:

"За мен не е така, осем минутки играха с човек по малко, едва ли е повлияло. Изнесохме лоша първа част, нищо не контролирахме, но втората реагирахме с друго отношение, със сърце и сменихме развоя на мача. Вкараха ни два смешни гола, после показахме, че искахме три точки с висока преса и акции се видя, че няма как да съществуват тук. Тибо не можа да продължи мача, имаше проблем, можем да го виним, но всички сме в тази работа. Начо също се нарани."

Зизу обясни, че Бейл и Хамес останали извън състава заради "болежки", по-късно се разбра, че Куртоа имал стомашни болки, а на почивката – световъртеж". Начо Фернандес ще лекува коляно три месеца, след като бе ударен снощи.

Междувременно съдия и тв-коментатор обясни в предаване на “Гол“, че VAR е зачел първото попадение на Бонавентуре заради специфичното правило, че щом атакуващ получи топка (Перси Тау) на едно ниво с колегата, на когото асистира за гол (Бонавентуре), няма значение че защитникът на противниковия отбор е зад нападателите (засада), важна е позицията а топката. Така Кабаков правилно се е доверил на италианския видеоарбитър Ирати за ситуацията.

Тагове: Реал Мадрид, Брюж, Филип Клеман, Зинедин Зидан, Георги Кабаков, съдия