06-10-2019 20:40

Пак нулево реми за Атлетико

Снимка Даниел Касас

Могат ли Мората, Коща и Жоао Феликс да вкарват заедно?

Атлетико Мадрид изпусна ценни две точки с 0:0 като гост на отбора на Роналдо Феномена Валядолид, с 15 т. е втори след Реал (18) в очакване на Барселона (13) – Севиля (13) тази вечер. Второто нулево реми поред в лигата (трето за сезона) след Мадридското дерби миналата събота поставя въпроси за ефективността на атаката и кога новосформираното трио Мората – Коща – Жоао Феликс ще завкарва голове заедно?

Диего Симеоне за първи път в лигата излезе с гала-отбора (4-3-3) Лоди, Хименес, Савич и Трипиър пред Облак, в средата Коке-Саул-Томас и отпред Алваро-Диего-Жоао. Тимът му обаче оставяше свободни пространства, не пресираше и нямаше острота на нападение, практически подари частта, но домакините не вкараха.

Съдията Санчес Мартинес свири дузпа в 34-ата минута след VAR плюс личен преглед на сложна ситуация - събаряне на Сандро Рамирес в наказателното с удар от Томас Парти под ходилото му и друг от съотборник. 24-годишният възпитаник на школата на Барселона прати кълбо в публиката, изпусна да вкара и второто полувреме.

“Червено-белите“ столичани се стегнаха след почивката, но стигнаха до малко чисти положения. Саул заплаши с обстрел от втора линия. Масип спря с глава (и получи комоцио) страничен удар на Алваро Мората, най-опасен и събарян (спрян с 3 жълти, а Тони Вия заслужаваше изгонване още на старта). Резервите Льомар и Корреа (за Коке, Ж.Феликс) пробиваха вътрешно съперниковата защита с ритъм и интензитет, аржентинецът тресна греда. Облак опази вратата суха в четвърти мач поред.

Киерън Трипиър бе настъпен по глезена, но довърши мача и ще е на линия за България – Англия.

Отборът на Серхио Гонзалес взе трета домакинска ценна точка и върви 12-и (10 т.).
“Гордеем се, оставихме ги без положения. Жалко че изпуснахме дузпата, отстрани видяхем про удара Сандро как повдига тревата.“ – каза Кико Олива, възстановил се след проблеми в крака.

“Не сме доволни, не взехме три точки. Влязохме зле, втората част гребяхме срещу течението, главата искаше, но не се получаваше. – бе самокритичен Саул. - Бяха по-добре позиционирани, а ние се разделяхме, трябва да сме по-събрани като отбор.“

Симеоне не бе словоохотлив, похвали тима си за второто полувреме,  липсвал само гола.

Тагове: Атлетико Мадрид, Валядолид, Саул, Алваро Мората, Сандро