07-10-2019 00:05

Барса скочи втори зад Реал за Класикото

Снимка Даниел Касас

Каталунците нокаутират Севиля с четворка, Меси откри сметка

Барселона изскочи втори в класирането на Испанското първенство след 4:0 над Севиля на Камп Ноу с 16 точки, само на 2 зад Реал Мадрид, изпреварвайки Атлетико с 1. Остава само кръг до “Класикото“ на Камп Ноу (26 октомври, 14 ч), което ще решава лидерство.

Отборът на бившия национален селекционер на Испания Юлен Лопетеги тръгна силно с пресиране и ритъм. Акции на Окампос по крилата завършиха с два остри удара на Люк Де Йонг, спрени от Тер Щеген.

Валверде остави Гризман, Ракитич и Бускетс на пейката, което изглеждаше правилно решение – Френки де Йонг дирижираше добре с много пасове на широк периметър между Артур и Видал. Тодибо се справи в центъра на отбраната.

Тройка голове на Барса за седем минути, дошли преди добрата игра, убиха интригата. 29-годишният холандски нападател Де Йонг би трети шанс от Окампос извън вратата в 27-мата, в ответната атака Суарес засече пас от Семедо отляво и със задна ножица забучи топка в мрежата. Артур Мело веднага видя тичащ към вратата Артуро Видал, който заби втория, зачетен от VAR и главния Матео Лаос, въпреки съмнения за засада. Дембеле набута трети, след като обработи класно със спиране-финт топка.

Играещият под наем от Реал млад ляв защитник Серхио Регилон имаше тежък двубой с опитните Меси и Суарес, не можа да избегне жълт, участваше и в атака с вяра за обрат - Лукас Окампос изпусна да вкара при две негови асистенции. Люк Де Йонг тресна греда.

Навас спря нови набези по крилата на Дембеле и Семедо. Вацлик извади сигурен гол на Лионел Меси след индивидуална акция разходка из защитата. Капитанът откри сметка с прецизно изпълнен пряк свободен в 78-мата и спря нетипичната за последното десетиление ситуация да не е вкарал в осем кръга (пропусна заради контузия половината мачове).

Резервата Ракитич блесна с пас с пета на двойно със Суарес, с малко не вкара преди да се върне в Хърватския национал. Вацлик извади опасни на Меси и Суарес.

Резервният централен защитник Роналд Араухо бе изгонен с директен червен за спиране на пробив на Хавиер Ернандес-Чичерито с удар в гръб, Дембеле също бе натирен с втори картон за думи-протести, Жерар Пике заслужи пети жълт, но ще влязат чисти в “Класикото“.

На тв-кадри изглеждаше Осман да казва на Матеу „Много си зле“, главният рефер отбеляза в доклада си, че го е обидил точно с тези думи. Така френският нападател може да отнесе наказание от 2 мача и да не играе срещу Реал, отваряйки място за Гризман (или Ансу Фати, който няма да пътува с Испанския тим до 17 г).

Новакът в елита Майорка наби съперника ма Лудогорец в Лига Европа Еспаньол с 2:0 с голове на Будимир и 35-годишния капитан Салва Севия.

Ювентус измъкна лидерството в Серие А от Интер с 2:1 нато гост на “Джудзепе Меаца“ в Милано с победен гол на резервата Гонзало Игуаин в 80-ата минута. Трима аржентински национали се разписаха в мача. Пауло Дибала откри в четвъртата, 22-годишният талант

Лаутаро Мартинес изравни от дузпа в 18-ата, а вратарят Шчезни му спаси друг опасен.

Гол на Кристиано Роналдо след почивката бе отменен за милиметрова засада на асистента Дибала. Реферът поряза повторно гостите като подмина дузпа на Брозович, съборил с докосване отзад Бетанкур, въпреки протестите на Маурицио Сари. Диего Годин бе сменен за болежки. “Старата госпожа“ има 19 точки, 1 аванс пред “нерадзурите“.

Тагове: Барселона, Севиля, Луис Суарес, Лионел Меси, Дембеле, Ювентус, Интер