Геният се оттегли!

09-10-2019 16:50

Кешерю вкара за пети път на Левски

Лудогорец с отлични показатели след 12-я кръг на шампионата

Румънският голмайстори на Лудогорец Клаудиу Кешерю вкара петия си гол в синята врата, като вече отстъпва единствено на Вандерсон, който се разписа 8 пъти досега срещу Левски.

При сериозното количество голове в сметката на нападателя, бройката изглежда доста скромна. Още по-скромна е срещу ЦСКА. Румънецът вкара на тима от Герена от пряк свободен удар (още в първото си дерби), направо от корнер, от дузпа и два пъти от игрови ситуации.

Головете на Кешерю срещу Левски
18.10.2015 1:1 (г), 60 мин, пряк свободен удар
14.04.2018 1:0 (г), 83 мин, корнер
12.05.2018 2:2 (д), 5 мин, дузпа
14.04.2019 2:0 (г), 37 мин, от игра
06.10.2019 2:0 (д), 80 мин от игра

Марселиньо стана рекордьор по участия в дербито Лудогорец – Левски. Бразилецът изигра 23-ия си шампионатен мач срещу сините от 27 възможни и така изпревари съотборника си Светослав Дяков, който не бе включен в групата за последния двубой между двата съперника.

Още статистика от "Тема Спорт" след дербито

С победата си с 2:0 над Левски лидерът Лудогорец увеличи разликата пред най-близките си преследвачи на 4 точки. През миналия сезон, пак в 12-ия кръг, разградчани също победиха сините на свой терен, но с 2:1 и така осъществиха рокада на върха с 1 точка преднина пред столичния тим.

През настоящия "орлите" са водачи след 9 от досегашните 12 кръга, но за първи път с толкова голяма преднина. За 12 срещи от началото на сезона шампионът Лудогорец е губил в резултата в едва 8 от 1080 игрови минути – 4 срещу Локо Пд (1:1 в 4-ия кръг) и 4 срещу Черно море (2:1 в 6-ия кръг). В 473 минути, или в близо 44 процента от игровото време, пък е водил в резултата.

В Разград Левски допусна първата си загуба като гост в първенството този сезон.

Тагове: Клаудиу Кешерю, Левски, Лудогорец, голове, статистика