Геният се оттегли!

14-10-2019 23:38

90 минути срам срещу Англия (видео, снимки и статистика)

Националите под всякаква критика, защитата на Балъков повече от скандална

Националният отбор на България записа едни от най-срамните 90 минути в историята си, губейки с катастрофалното 0:6 от състава на Англия в мач от квалификационна група А за Евро 2020.

България започна мача с манталитета на пълен аутсайдер и в седмата минута Рашфорд "счупи" кръста на Пашов отляво на атаката и от малък ъгъл простреля Пламен Илиев, чиято реакция не подобаваше на национален вратар на България, за 0:1.

Малко след това можехме да вкараме, макар и без положение, когато Попов среля от 20 метра, но Пикфорд спаси.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ МАЧА

В 20-ата минута Англия с лекота стигна до втори гол, след като над две минути разиграва безпроблемно и проби без проблем безобразната защита на България, а на метър от голлинията Баркли вкара за 2:0.

Последва очаквания цирк от страна на Англия, от чиито щаб чуха отнякъде подвикване на расистка основа и играта бе безсмислено спряна за около пет минути.

В 32-та минута разпасаната команда на Балъков пое трети гол. Хари Кейн, който по принцип бележи, сега центрира и Рос Баркли вкара за 3:0. Последва още едно спиране на мача, този път по инициатива на рефера.

До края на полувремето Рашфорд вкара четвърти гол, отново след скандална игра на защитата.

Началото на втората част започна с две спасявания на Пламен Илиев и по всичко личеше, че Англия няма никакво намерение да спира да бележи. В 53-ата минута пак Тигъра ни спаси от петица, каквато с играта си гостите определено заслужаваха. Същото се случи и в 63-ата минута, след удар отблизо на Кейн.

Последваха още по-срамни 5-6 минути, в които България почти не успя да пипне нито веднъж топката, а в редките случаи докосването обикновено беше спасяване на Пламен Илиев.

В 69-ата минута нямаше кой да ни спаси след поредна добра атака и гол на Стърлинг за 0:5. До края Хари Кейн намери време да удари греда, а в 85-ата минута да добави и шести гол в актива на Англия.