31-10-2019 00:11

Реал удари с ръчичка закъсал комшия

Снимка Даниел Касас

Преистройството на Бернабеу продължава с нова зала и асансьор за журналисти

Реал Мадрид нокаутира с 5:0 пропадналия до последно място съсед Леганес в късен мач пред около 53 000 зрители на “Сантяго Бернабеу“ и излезе втори в Испанското първенство на точка зад Барселона, пред Гранада и Атлетико Мадрид. Предпоследният Еспаньол, който посреща Лудогорец след седмица в Барселона, падна с 0:3 от Атлетик Билбао.

Шест минути стигнаха на “белите“ да открият - при постепенна атака Марсело прехвърли по диагонал наказателното към втория стълб, Бензема овладя и едновременно центрира с акробатично воле, а Родриго Гоеш прати топката в мрежата (втори гол в лигата). Минутка по-късно френският лидер асистира и на Тони Крос, забил атрактивно преодолявайки защитник.

Зидан уцели с нападателното трио Азар-Бенема-Родриго, Марсело помгаше, гостите бяха натикани в полето им с постоянни набези. Феде Валверде се справи с организацията на играта вместо Модрич, тримата с Карим и Крос преираха, можеха да отбележат още голове.

Еден Азар, поотслабнал 3-4 кила, се движеше бързо, искаше кълбото, асоциираше добре, предизвика дузпа. Вратарят Сориано спаси наказателния на капитан Рамос, но VAR видя че е избързал (нарушение на новото правило поне един крак да е на голлинията) и при повторението Серхио я прати в другия ъгъл за 3:0. Куртоа извади опасност чак в 27-мата.

Сориано спаси нов удар на Карим, пробвал също отдалеч и от задна ножица, тресна греда, а като най-опасен бе доста фаулирван, дори опитаха да му счупят кръста.

Леганес заигра надъхано и още по грубо след почивката, накъсвайки играта събаряха Азар, Карим, Марсело, при двойното на влезлия резерва Модрич бе свирена втора дузпа. Рамос позволи на Бензема да я бие и той бе безпощаден за шестия си сезонен гол в първенството. Смяната му Лука Йович изпусна шанс, после му бе отменен гол за лека засада. Сориано хвана тупалка на Марсело и Иско в края. Куртоа парира Силва. Йович все пак вкара с глава първи гол с бялата фланелка.

“Кралският“ клуб продължава с реконструкции по стадиона в движение – след събаряне на търговския център до официалния магазин за разширяване и озеленяване на площад “Свещени сърца“, днес бе открит нов вход с асансьор за журналистите, пътят им до трибуната минава през широка тераса с красив изглед и нова работна зала с бюра и бар с напитки. В ремонт са двете 27-метрови светлинни табла, така че резултат и време се изписваха на малки екрани, за двубоя с Галатасарай от ШЛ в сряда големите трябва да са готови.

Кристиано Роналдо донесе победата на Ювентус и го върна лидер с гол от дузпа в 95-ата минута за 2:1 над Дженоа, играл с десетима почти цялото второ полувреме.

Тагове: Реал Мадрид, Леганес, Родриго Гоеш, Карим Бензема, Тони Крос