Берое  Ботев Пловдив  Левски  Литекс  Локомотив София  Локомотив Пловдив  Лудогорец  Любимец  Нефтохимик  Пирин Гоце Делчев  Славия  ЦСКА  Черно море  Черноморец  България
Втора топка в главата (видео)

27-11-2011 21:01

Какво не вижда Алекс Фъргюсън

Специално за BGfootball.com

"Равенството е пародия" - с тези думи Сър Алекс определи резултата от съботния мач, между отборите на Манчестър Юнайтед и Нюкасъл. Няма какво да се лъжем, съдията Майк Джоунс се оказа главен виновник за това срамно 1:1 на "Олд Трафорд". Първо, нямаше абсолютно никаква дузпа при интервенцията на Рио Фърдинанд срещу Бен Арфа, после - в 93-та минута голът на Чичарито (носещ победата на "Червените Дяволи")  си беше чист, като момина сълза.

Къде видяха дузпа, къде засада?! Нямам никаква идея!

Остава единствено конспиративната теория, че съдията е бил заплашен с изнасилване от група букмейкъри организиращи черно тото в Англия. Но, да се оправдаваме с реферите може да е нещо нормално, ако си треньор на отбор от А група в България, но някак си не подхожда на селекционер с 25-годишна златна история, какъвто е Сър-а.

Иска ми се да вярвам, че в момента Фъргюсън тайничко си дава сметка, че единственото попадение, което успяха да боднат във вратата на Тим Крул (без да броим отменения в края на мача) бе в следствие на нелепо-щастлив рикошет в тялото на "прекрасно пласирания" Хавиер Ернандес! Дано Сър Алекс е осъзнал, че цял мач набожното мексиканче се чудеше единствено какво да направи с топката и по-скоро бързаше да се отърве от нея, от колкото да сътвори поне едно чисто голово положение!

Само аз ли виждам, че Ернандес е просто един чистокръвен шанъджия, който очевидно не може да играе футбол?!

Къде му е паса, къде му е центрирането, къде му е отиграването?!...

Не знам колко точно са показателите по които се оценява един футболист, но ако за юнашко тичане дават титулярно място в Манчестър Юнайтед, то тогава наистина Юсеин Болт с право може да се надява, да стане част от тима на 19-кратния шампион на Англия, след като приключи с поставянето на световни рекорди в леката атлетика.

(Бягането го може по-добре от всеки друг в света, остава му само пласирането...)

Каквото и да си говорим, шампионите трябваше да смажат съперника с минимум 3-4 попадения. Защото са Юнайтед и играят на Театъра на мечтите!

Този път се сбъднаха мечтите на Нюкасъл - благодарение на каръщина, съдии и прочие.

А мечтите на голмайстора на Висшата лига за миналия сезон, Димитър Бербатов да се завърне в титулярния състав на Фергюсън за мачовете от Висшата Лига на Англия засега все още са само мераци.

Нищо че всички виждаме как играе Ернандес и как Бербатов!

Остава да дочакаме да прогледне само един човек: Сър Алекс Фъргюсън...