06-11-2019 00:09

Голов трилър на Стамфорд Бридж

Снимка Даниел Касас

Челси, Аякс и Валенсия си объркаха сметките в група Н

Сензацията на миналогодишната Шампионска лига Аякс удържа с деветима героично реми 4:4 като гост на Челси на “Стамфорд бридж“, докато Валенсия оживя с домашен обрат на “Местая“ с 4:1 над Лил и дообърка сметките в група H. Носителите на Лига Европа водят пред холандци и испанци с изравнени по седем точки (по две победи и по едно реми и загуба), французите са аут с едва един пункт.

Холандците, миналогодишни полуфиналисти, взели скалпове на Реал и Ювентус, изнасяха голова лекция до 55-ата минута с разгром 4:1, преди да бъдат изненадани. Куинси Промес шокира Кепа на старта, Жоржиньо изравни в петата от дузпа свирена за нарушение срещу Пулишич. Попадение на Тами Ейбрахам, който бе на косъм от два автогола, бе отменено за засада, а Промес излъга повторно испанския вратар на Челси с глава, давайки нов аванс на холандците на Тен Хаг. Зийех забучи третия с прекрасен статичен почти от корнера и рекошет на кълбото в гредата. Онана спря атака на Уилян и Алонсо.

Дони Ван де Беек също матира Кепа с прекрасен диагонал след почивката. Испанският капитан Азпиликуета намали след остър пас от таланта Пулишич. В 70-ата обаче шоуто бе опорочено от прекалено строгия италиански съдия Джанлука Роки, който остави Аякс с деветима. Дели Блинд бе натирен с втори жълт за нарушение срещу Ейбрахам (сам влязал остро), а Велтман – за игра с ръка в наказателното. Жоржиньо пак вкара дузпа на Онана. В следващата минута Уилян нацели с глава греда, а 19-годишната резерва Рийс Джеймс изравни и взриви трибуните.

Куинси облиза греда от статичен. Лондончни, в подем стигнаха до пети чрез безпощаден диагонал на Сезар Азпиликуета, но VAR го отмени за ръка на “черната котка“ Ейбрахам. Кепа опази ремито срещу точен на Алварес, Онана – на Ейбрахам и резервата Батшуаи.

Борусия Дортмунд обърна от 0:2 с 3:2 Интер на “Сигнал Идуна парк“, измествайки италианците от второто място в Група F със седем точки, на една зад Барселона. Лаутаро Мартинес откри в петата минута за дива радост на треньора си Конте. Гьотце изпусна да изравни, а Весино удвои преднината в края на частта. Играещият под наем от Реал марокански защитник Ашраф Хакими, най-силния за домакините, ги върна в играта с гол след обща атака и пас от Гьотце, после Юлиан Брандт изравни. Ашраф, който чака първо дете от красива испанска актриса, донесе победата в 77-мата с дубъл.

Ливърпул опази лидерството в група Е с измъчено домашно 2:1 над Генк. Джорджино Вайналдум откри в 13-ата, оттам шампионите се скъсаха да бъркат и допуснаха изравняване от Мбвана Самата с глава. Окслейд-Чембърлейн все пак заби след почивката пас от Салах.Наполи на Анчелоти е втори на точка след чудеса от храброст за 1:1 с Ред Бул Залцбург.

28 гола бяха отбелязани в осемте евромача за вечерта, куриозно Барса не успя да се разпише.

Тагове: Челси, Аякс, Борусия Дортмунд, Интер, Ливърпул