Купата е жълто-черна!

Начало » Купата е жълто-черна!

Отборът на Ботев Пловдив се наложи с 3:2 срещу Лудогорец на финала за Купата на България и вдигна трофея за четвърти път в клубната си история.

„Канарчетата“ поведоха в самото начало с гол на Конте, но Дуа изравни малко по-късно. В самия край на полувремето Секулич отново изведе пловдивчани напред, а в 58-ата минута след бърза контраатака Емануел вкара трети гол във вратата на шампионите.

20 минути преди края разградчани намалиха резултата с гол на Руан Секо и минималната разлика осигури напрежение в мача до самия край. Връхната му точка беше буквално в последната секунда на добавеното време, когато съдията Драганов отсъди поредната много спорна дузпа за Лудогорец, която Руан Секо изпусна и Купата заслужено и справедливо попадна в ръцете на играчите на Ботев.