Реал и Сити си вкараха шест гола за реми, Арсенал и Байерн – по два

Начало » Реал и Сити си вкараха шест гола за реми, Арсенал и Байерн – по два
Феде Валверде Реал М
Снимка: Даниел Касас

14-кратният първенец на Европа Реал Мадрид направи 3:3 срещу защищаващия титла Манчестър Сити в първи 1/4финал на Шампионската лига на “Сантяго Бернабеу“, реваншът на “Етихад“ е на 17 април, 4 дни преди “Класикото“ с Барселона. Евродербито, достойно за турнирен финал, бе зрелищен спектакъл на високи обороти с много футбол и красиви голове.

Няколко хиляди млади фенове на Реал Мадрид посрещнаха с песни и дим клубния автобус с любимия отбор на площад “Свещени сърца“ до “Бернабеу“, напук на заплахите от Ислямска държава за атентати по четирите стадиона домакини на еврочетвъртфиналите. 2000 полицаи охраняваха съоръжението, имаше много техни коли и конни патрули, така ще бъде и утре край “Сивитас Метрополитано“ за Атлетико – Дортмунд.

Двубоят бе със закрит покрив. Гуардиола изненада, стартирайки без капитан Кевин Де Брюин, вероятно заради недоверие, че е напулно възстановен, пусна опитния Матео Ковачич. Анчелоти също тръгна без капитан Начо Фернандес в защита – пусна Орелиан Чуамени до Рюдигер, Менди и Карбахал (с лентата).

Чуамени фаулира Грийлиш, който залъга триково при свободния, а Бернардо Силва мушна кълбото с майсторски силно завъртян удардо долния ъгъл на близкия стълб, Лунин плонжира без да успее да спре кълбото. 3500 английски привърженици в небесносиньо поздравиха шумно своите. Френският таран пропуска реванша за натрупани картони. Френският рефер Летешие обаче мереше с двоен аршин – не свири нарушения срещу Вини и Белингам (две, спести картон на Рубен Диаш и го запази за реванша!), който лъвски печелеше двубоите в средата.

Тони Крос заигра назад да помага, Рюдигер бе залепен за Холанд, Карбахал спираше бившия си съотборник Ковачич, спечелил две Шампионски лиги с Реал плюс друга с Челси.

Едуардо Камавинга вдигна на крака стадиона с изравнителен в 13-тата, след секунди Родриго проби, финтира вратаря Стефан Ортега и прати спокойно на ниска скорост топката в мрежата за кеф на 75000 мадридисти. Резервният страж му хвана друг добър отляво, след като капитан Карбахал бе откраднал топка и извел. Вини би диагонал в аут, а Чуамени извади сигурен гол на Грийлиш.

Винисиус нямаше ден, пропиля три чисти положения от прибързаност и неточност след контри, макар да опитваше изненади с красива игра, а четирима да го охраняваха. Холанд също се опита да го спира, бе надигран с промушена топка между краката си. Валверде и Белингам също не успяваха да поразят след почивката, Родриго се бе загубил.

Гостите натискаха повече с почти постоянни атаки, Лунин и защитата парираха. Фил Фодън изравни в 66-тата централно от втора линия, веднага 22-годишният хърватски защитник Йожко Гвардиол набута третия.

Приятелите от времето в Дортмунд Белингам и Холанд се разговориха за минутка в очакване на един корнер, може би мечтаейки да ритат пак заедно, в бяло. Шегуваха се и се прегърнаха и след мача.

Влизането на Златната топка Лука Модрич и Брахим Диас раздвижи домакините, 38-годишният хърватин поведе на щурм и стигна до изравнителен гол на Феде Валверде.

Хулиан Алварес смени към края Фодън, напуснал куцайки с проблем в крака.

Модрич се разприказва след мача с младия си съотборник Гвардиол, поздрави и Ерлинг.

Арсенал удържа реми с 2:2 срещу седемкратния носител на трофея Байерн Мюнхен в Лондон в другия четвъртфинал. Шака откри в 12-тата, Гнабри и Кейн (от дузпа) обърнаха, Тросар вкара четвъртия към края.