Швейцария удари тежко Унгария

Начало » Швейцария удари тежко Унгария
Корнер футбол
Gulliver photos/Getty images

Швейцария започна с победа на Евро 2024, след като победи Унгария с 3:1 в мач от Група „А“.

Срещата бе изиграна в Кьолн, а с трите точки „кръстоносците“ изравниха Германия. Домакинът вчера откри форума с гръмка победа срещу Шотландия в първия мач от групата.

Футболистът на Лудогорец Квадво Дуа даде преднина на „кръстоносците“ в 13-ата минута. швейцарците се прибраха на почивката със солидна преднина от два гола, след като Мишел Ебишер вкара красив гол.

в 66-ата минута Доминик Собослай центрир отляво, а Барнабаш Варга изпревари защитник на Швейцария, за да стреля с глава за 1:2. В 90-ата минута Брийл Емболо се възползва от грешка на Вили Орбан, след което прехвърли вратаря на унгарците, за да сложи край на интригата в мача.