Геният се оттегли!

19-05-2012 23:02

Етър отложи празненствата

"Болярите" се нуждаят от точка в последния кръг, за да влязат директно в А група

Етър не успя да се завърне в "А" група още днес, след като завърши 1:1 при визитата си на Спартак (Варна)  в среща от предпоследния кръг на Източната "Б" група. По същото време вторият Ботев (Пловдив) очаквано се поздрави с победа като гост на Несебър  - 2:1, и се доближи на 2 точки до върха, запазвайки теоретични шансове да измести "виолетовите" от първата позиция.

В сряда обаче тимът от Велико Търново е домакин на изпадналия Несебър и се нуждае само от точка, тъй като има предимство в преките двубои с пловдивчани. Тъй като в "Б" групите през този сезон отборите играят по три пъти помежду си, под внимание се вземат само първите две директни срещи, резултати от които са в полза на Етър - 0:0 и 1:0. "Канарчетата" все пак ще чакат чудото, като в същото време задължително трябва да надвият Сливен в Беркут.

На стадиона във Варна Етър поведе с гол на Тодор Колев в 14-ата минута, но Спартак изравни в 29-ата минута чрез Георги Димитров. Опитите на отбора на Цанко Цветанов да постигне успех бяха затруднени от червения картон на Николай Петров в началото на второто полувреме. Ботев пък победи с 2:1 като гост Несебър с головете на Ангел Рахов в 35-ата минута и Димо Атанасов в 75-ата минута.

Всички резултати и класирането в Източната Б Група можете да видите ТУК!