Геният се оттегли!

04-07-2012 12:30

Шампионската лига започна с 15 гола в три мача

Искан от Лудогорец наниза четири на андорски слабаци

Легендата на малтийския футбол Майкъл Мифсуд, който беше искан от Лудогорец Разград, вкара четири гола за Валета, който разгроми с 8:0 Лузитанс от Андора в първа среща от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Това е и рекордна победа за малтийски отбор в международен мач. До момента най-сериозното постижение за клубен отбор беше успех на Биркиркара с 3 гола разлика, а на националния отбор- 7:1 срещу Лихтенщайн. Малтийците вкараха пет гола в първите 23 минути и бяха на прага да запишат двуцифрен резултат.

Дюделанж (Люксембург) пък разби със 7:0 санмаринския Тре Пене, като два гола вкара националният полузащитник Орелиен Йоахим. Тук домакините нанесоха своя удар в началото на второто полувреме, когато забиха три гола за 6 минути.

В третата среща Линфийлд и Б36 Торсхавън направиха равностоен мач и приключиха логично 0:0. Така победителят ще бъде определен на реванша във Фарьорските острови.

Резултати от първите мачове в Шампионската лига:

Линфийлд (Сев.Ирландия) - Б36 Торсхавън (Фарьорски о-ви) 0:0
Валета (Малта) - Лузитанс (Андора) 8:0
Дюделанж (Люксембург) - Тре Пене (Сан Марино) 7:0

-----

Следвайте ни в Туитър!

Тагове: Шампионска лига, Линфийлд, Б36 Торсхавън, Валета, Лузитанс, Дюделанж, Тре Пене