Трансферна зима 2020

16-10-2018 11:01

31 години по-късно

Gulliver Photos/Getty Images

Вчерашната победа на Англия над Испания бе първа като гост за албионците срещу този противник от 1987 г.

Англия надви Испания с 3:2 в дербито на вечерта от Лигата на нациите. "Трите лъва" показаха убийствена ефективност в Севиля и спечелиха при гостуване на съперника за първи път от 1987 година. Испанците пък не бяха допускали поражение у дома в официален двубой през последните 15 години.

Футболистите на Гарет Саутгейт шокираха зрителите по трибуните и поведоха с 3:0 още преди почивката. Рахийм Стърлинг отбеляза две попадения, едно добави Маркъс Рашфорд. С две асистенции се отличи Хари Кейн.

През второто полувреме Испания наложи натиск и върна два гола чрез Пако Алкасер и Серхио Рамос.

Въпреки загубата - първа под ръководството на Луис Енрике - "Ла роха" остава на върха в своята група с актив от 6 точки. Англия събра 4 и си отмъсти за загубата с 1:2 на "Уембли" преди малко повече от месец.