27-02-2019 23:59

Барса на шести финал за купата поред

Gulliver Photos/Getty Images

Каталунците победиха с дубъл на Суарес и три несвирени дузпи за Реал

Барселона елиминира с 3:0 Реал Мадрид (1:1 в първия мач) на стадиона им "Сантяго Бернабеу" и ще играе шести пореден финал за кралската купа на Испания на 25 май на "Бенито Виямарин" в Севиля. Каталунците защищават три поредни титли от 30 общо. Валенсия посреща Бетис за другото вакантно място в четвъртак вечер след 2:2 в първия полуфинал.

По призив на капитан Рамос хиляди мадридисти се събраха на площад "Саградос корасонес" (Свети сърца) да посрещнат белия автобус с тима и Солари, после вътре на стадиона феновете създадоха страхотна атмосфера в целия мач. Култовите отбори показаха защо Кралската купа е най-обичания турнир в Испания с единоборства, ритъм, изненади, готина игра и емоции.

Гостите създадоха три опасни атаки първото полувреме, Реал господстваше в половината им и имаше двойно повече шансове да забие. Съдията Хосе Мария Санчес Мартинес опрости ранен жълт на Ракитич за влизане с ботони напред в крака на Каземиро и друг за нараняване на лявото коляно на Лукас Васкес, предпочетен от Солари вместо Бейл.

Реферът от Мурсия си затрая при чиста дузпа на Семедо срещу Винисиус (събаряне отзад с крак и ръка в гърба) в наказателното в 13-ата мин. Нелсон не получи картон и при брутално избутване на Серхио Регийон на пробив по тъча, след почивката пак събори Вини пред вратата си ненаказано.

Алба извади сигурен гол, а бразилската бяла надежда продължи да пробива без да му пука, прати четири топки малко над гредата на Тер Щеген. Най-чистите ситуации дойдоха при откраднати и подадени от Каземиро последователни топки в 37-мата минута, които Вини (2) и Карим Бензема не успяха да забият.

Придобиващият добро самочувствие заместник на Марсело Серхио Регийон извади влизаща във вратата топка на старта и опасни пасове на Дембеле, опази адаша Сержи Роберто, пресичаше и крадеше, включи се с пробиви в "белите" атаки. Меси бе добре опазен в юбилейното си 40-о “Класико“, не си даваше и много зор.

Барса поведе в 50-ата с атака на Алба с Дембеле по лявото крило, завършена от Луис Суарес през краката на Рамос във вратата на Навас. Реал се хвърли напред. Лангле и Жорди Алба смачкаха на сандвич Лукас в наказателното си, пак не бе свирено ни нарушение, ни дузпа. Така "белите" бяха порязани за три възможни дузпи срещу им и две изгонвания (Ракитич и Семедо). Вини продължи да пробива и да е неточен при финалния удар.

Точно при влизането на Гарет Бейл (за Лукас) в 70-ата при при пробив на Дембеле отдясно Луис Суарес влезе с кълбото в мрежата, изпуснат от Варан и Крос, попадението бе записано автогол на Рафа. Докато 500 куле-фенове се радваха на "Уругуайо", Луисито леко настъпен от Каземиро в наказателното падна и получи дузпа. Меси му отстъпи да бие, "Чаруа" изпълни успешно "а ло Паненка". Тройното унижение пък може да се превърне в последния голям мач за спечелилия три поредни Шампионски лиги с Реал Кейлор Навас. Гарет изпусна сам срещу Тер Щеген.