Коронавирус!

07-06-2019 08:52

Гонзо от Търговище вкара Ямбол в Трета лига

Родопа също направи важна крачка напред

Отборът на Ямбол разби с 4:0 Върбица (с. Бенковски, обл.Кърджали) и спечели място в Югоизточната Трета лига. На стадиона в Първомай интрига липсваше и футболистите на Николай Вълев бяха пълни господари на терена. Два гола за победителите отбеляза Христо Димитров.

Отборът, ръководен от търговищкия Гонзо, можеше да стигне до далеч по-изразителен резултат, но най-важната задача бе изпълнена и Ямбол спечели промоция.

В друг бараж Родопа (Смолян) победи Хасково с 1:0 и се класира за финалния мач, който може да им осигури място в Трета лига. Там съперник ще бъде ФК Чирпан. На стадиона в село Оризаре драмата бе пълна, след като през първото полувреме един от най-опитните на терена - Анатоли Тодоров, пропусна дузпа за Хасково. Родопа се възползва от своя шанс в 54-ата минута, когато също получи наказателен удар. Михаил Кисьов бе точен и донесе победата за своя тим.