Коронавирус!

25-06-2019 20:55

Контролите днес: Левски не се даде лесно на руски гранд

Берое разби азери, Локомотив не успя да бие македонци

Отборът на Левски загуби и втората си контрола от подготвителния лагер в Австрия, и този път с 0:1 от руския гранд Зенит. Руснаците бяха по-класния тим през по-голямата част от двубоя и на дебютанта на вратата на "сините" Милан Миятович му се налагаше да спасява на няколко пъти Левски. Столичани също имаха своите положения, които не реализираха. Малко след почивката Зенит поведе с гол от дузпа на Азмун, който се оказа и единствен в мача.

Берое разгроми бронзовия медалист от първенството на Азербайджан Сaбаил с 4:0 в контролна среща в Банско. Педро Еуженио откри резултата с удар от около 25 метра в 29-ата минута, а осем минути по-късно отново той удвои с глава след отлично центриране на Рубен Бригидо отдясно. В 69-ата минута Надим Ангелов покачи на 3:0 с глава след прецизно подаване на Милен Желев отдясно. Крайното 4:0 оформи новото попълнение в атаката на "зелените" Зоран Йосипович, който беше изведен сам срещу вратаря от Ангелов и хладнокръвно реализира в 87-ата минута.

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) завърши наравно 1:1 с ФК Македония Гьорче Петров в последната контрола на "смърфовете" от подготвителния лагер. Димитър Илиев изведе тима си напред в резултата в третаата минута, а в 57-ата Паду възстанови равенството.

Минимална загуба във втората си контролна среща допусна Нефтохимик. На стадиона в Банско "шейховете" отстъпиха на Кариана (Ерден) с 0:1. Единственият гол в срещата Кариана реализира в 25-ата минута. При постепенна атака и центриране към далечната греда, играч на Ерден отбеляза с глава.