Коронавирус!

28-06-2019 20:32

Контролите днес: Арда още търси победа в подготовката

Берое падна от северномакедонци, Литекс разби Дунав

Отборът на Славия записа успех с 2:0 над Арда в контролна среща, която се проведе на стадион "Септември" в Разлог. Попаденията за "белите" реализираха Радослав Кирилов (17) и Цветелин Чунчуков (64). Това бе трета победа от четири проверки за състава на Златомир Загорчич. "Сините" от Кърджали пък още нямат успех от началото на лятната подготовка.

В друга контрола от деня Локомотив София и Септември завършиха 2:2.

В скучен и безинтересен мач на едно от помощните игрища на ст. "Георги Бенковски" отборите на Хебър и Царско село завършиха 0:0.

Отборът на Ботев (Враца) спечели с 2:0 срещу Поморие в приятелски мач. За елитния отбор се разписаха Валери Домовчийски в 18-ата минута и Мирослав Будинов в продължението на срещата.

Отборът на Македония Гьорче Петров се наложи с 2:1 над тима на Берое в контрола. Педро Еуженио откри резултата за старозагорци в деветата минута, но в след почивката Божиновски и Тантуровски обърбаха мача в полза на северномакедонците.

Ботев (Пловдив) спечели и третата си контрола това лято, след като победи с 1:0 Етър в  мач, игран на стадиона в Сливен. Дебют за "канарчетата" в днешната среща направи новото им попълнение - бразилският нападател Тейлон. Звездата Тодор Неделев пък отбеляза единствения гол в срещат от дузпа.

Дунав допусна тежко поражение с 1:4 от втородивизионния Литекс. Тон за категоричния успех на "оранжевите" даде звездата има Тонислав Йорданов, който се разписа в 40-ата минута. В 57-ата Коке изравни, но радостта трая твърде кратко, тъй като малко след това Николай Янков изведе ловчанлии отново напред в резултата. Три минути преди края Петко Ганев покачи на 3:1, а в секунди преди последния съдийски сигнал Александър Аспарухов оформи крайното 4:1 в полза на Литекс.