Геният се оттегли!

18-07-2019 10:20

Левски ще довършва започнатото

Сините трябва просто да не правят резки движения срещу Ружомберок

Отборът на Левски излиза тази вечер на стадион "Георги Аспарухов" срещу Ружомберок с основната цел да продължи започнатото преди седмица и да се класира в следващия кръг на Лига Европа. Направи ли го, ще е четвъртият ни участник там.

Това на пръв поглед звучи добре, но на практика не съвсем. ЦСКА игра слабо, но се класира срещу Титоград, Лудогорец беше безобразен и отпадна от Шампионската лига, за да остане "за утеха" в по-слабия турнира, а Локомотив влиза по право на този етап. Левски може да стане най-добре стартиралият наш отбор, ако вземе втора победа срещу съперника си от Словакия.

"Сините" имат комфортна преднина от 2:0 след първата среща в Словакия, което прави столичани фаворити за класиране. Липсата на феновете на стадион "Георги Аспарухов" обаче ще е голям минус за отбора. Но чисто теоретично, защото ако си спомняте, Левски трудно печелеше мачове у дома през пролетта, като една от причините които посочи, беше напрежението пред публиката. Така че нищо чудно "сините" да играят и по-добре тази вечер.

Хубчев не се заблуждава и не се води от общата еуфория сред "сините", която настана след силния старт на сезона. Бившият селекционер на България е наясно, че му липсва класа и дълбочина в състава, а елементарните грешки допуснати в първите два мача, не бяха наказани и това помогна за крайния успех.

Нещо повече - головете на Левски не бяха отбелязани след креативни комбинации, а с малко случаен гол с глава отдалеч и с индивидуална изява.

Именно затова желае тимът да бъде концентриран и компактен през цялата среща, за да може да си гарантира класиране в другата фаза, което би дало допълнително самочувствие на състава, финансови приходи от УЕФА, както и едно рамо за селекцията, която определено закъснява, а тим с участие в турнирите привлича повече чуждестранните играчи.

"Можем да загубим всичко. Един процент подценяване ще бъде фатален", сподели треньорът на "сините" на официалната пресконференция.

Този път на разположение на Хубчев са голмайсторът на България Станислав Костов, както и новото попълнение в атака Дени Алар, който още няма една минута със "сините". Австриецът тренира последните два дни с отбора и попадна в разширения състав, откъдето отпадна Илия Димитров, който записа минута в първите два мача от сезона. Костов пък изтърпя наказанието си от един мач, като е вариант да води атаката, но след пропуските в Русе, по-скоро ще бъде оставен на пейката.

Дебют за "Герена" ще направят новите попълнения Милан Миятович и Янис Каргас, които ще стартират от първата минута.

Левски имаше само една победа от първите си четири гостувания на словашки тимове, но в България има три победи и една единствена загуба в предните си четири сблъсъка срещу словаци, но въпреки това е продължавал едва един път от четири опита.

Единственият триумф е срещу Артмедия през 2006 година, когато тимът на Мъри Стоилов стигна до 1/4-финал в Купата на УЕФА. Преди и след това "сините" имат отпадания от Слован (Братислава), Жилина и Спартак (Търнава). Левски никога обаче не е отпадал, когато е записвал победа като гост в първия си мач от евротурнирите.

Левски, който излиза в своя мач №204 под егидата на УЕФА, като 110 от тях са именно в УЕФА/Лига Европа, където клубът има и най-много победи - 40, а следващият успех на тим ще бъде под №70 в турнирите.

Тагове: Лига Европа, преди мача, Левски, Ружомберок