Геният се оттегли!

28-07-2019 11:41

Враца посреща евробоец

Домакините от Ботев искат да се възползват, че Локомотив мисли повече за Спартак

Отборите на Ботев Враца и Локомотив Пловдив откриват неделната програма от третия кръг на Първа лига днес от 18:45 ч. на ст. "Христо Ботев" във Враца.

Локомотив изживя истински празник в четвъртък, когато удари с 2:0 Спартак Трнава при завръщането си в евротурнирите и направи голяма крачка към третия квалификационен кръг на Лига Европа, но днес се връщат в реалността на родния шампионат.

За Ботев стартът на първенството беше противоречив. Отборът започна с домакинска загуба от Берое, но след това взе три точки при визитата си на Витоша Бистрица, който след идването на Енгибар Енгибаров като треньор се очертава като най-слабия тим в първенството.

Сашо Ангелов по традиция наблегна много на физическата подготовка по време на лятната пауза и това трябва да си проличи в хода на сезона, както беше и през миналата година. Врачани разполагат с доста качествени футболисти във всички линии и със сигурност Локомотив го чака тежък мач.

Христо Златински искаше да се завърне при "железничарите", но не получи предложение за договор. Сега той ще гради играта на Ботев, а мачът няма как да не е по-специален за него. Валери Божинов още лекува контузия, но се очаква до няколко дни да подпише сс врачани. Контузен е и Георги Вълчев, но за сметка на това Даниел Генов се възстанови и ще е титуляр тази вечер.

Акрапович ще запази силите на част от титулярите за идния четвъртък. Георги Илиев ще бъде предпочетен пред Ален Ожболт в средата на терена, Стивън Езе ще отстъпи мястото си на Давид Малембана, а Един Бахтич ще започне вместо Парвизджон Умарбаев. В предни позиции обаче отново ще се разчита на дуото Димитър Илиев - Анте Аралица.

Ботев не успя да вкара гол на този съперник през миналия сезон. Срещата помежду им на "Христо Ботев" завърши 0:0, а на "Лаута" Локо се наложи с убедителното 4:0. Врачани обаче имат предимство в общия баланс срещу "смърфовете" в родния елит - 21 победи, 10 равенства и 19 загуби. Освен това, те са допуснали само едно домакинско поражение от 25 мача.

Тагове: Първа лига, преди мача, Ботев Враца, Локомотив Пловдив