07-11-2019 23:50

Тежка вечер за Лудогорец в Барселона (статистика)

БТА

Шампионите изравниха най-голямата загуба в модерната си история

Отборът на Лудогорец допусна изключително тежко поражение с 0:6 като гост на Еспаньол в мач от четвъртия кръг на груповата фаза в Лига Европа.

Първите минути бяха кошмарни за шампионите, които пуснаха гол още в четвъртата минута, дело на Мелендо след грешка на защитата. В 12-ата минута Форстър направи глупава грешка като изпусна играч сам срещу Илиев, фаулира го и получи директен червен картон.

В 19-ата минута Илиев увисна фатално и Луис Лопес от Еспаньол вкара за 2:0. Ужасът продължи с дузпа и втори жълт картон на Гуралски в 36-ата минута, след която домакините поведоха с 3:0.

Пламен Илиев направи две добри спасявания, с които запази надеждите на Лудогорец да не падне още по-унизително.

Пет минути след подновяването на играта Еспаньол покачи на 4:0 с гол на Кампусано, а домакините можеха да игираят и без вратар. Испанците бяха обсадили вратата, до която те стигнаха и за пети път в 73-ата минута с гол на Педроса.

Три минути по-късно Ферейра отбеляза за 6:0, с което официално се стигна до изравняване на най-тежкото европоражение на разградчани.