10-11-2019 19:10

Атлетико наказа палача на Лудогорец

Снимка Даниел Касас

Алваро Мората бележи шести мач поред, изравнява Гризман

Атлетико Мадрид обърна с 3:1 предпоследния Еспаньол и застана трети с 24 точки след Барса и Реал (по 25 и мач по-малко) в Испанското първенство, като ще отдъхне по-спокойно през прекъсването за националните отбори. Над 500 полицаи ще охраняват Севилското дерби Бетис – Севиля тази вечер, гвоздеят на 13-и кръг, който може да реши оставането на Руби начело на “зелено-белите“ (17-ти в класирането).

Домакините излязоха на Метрополитано с желание за разгромна победа, атаката Мората-Корреа-Витоло създаваше положения, но не пробиваше мрежата на опитния Диего Лопес. Гостите от Каталуния, набутали шестица на безобразен Български шампион Лудогорец в четвъртак в ЛЕ, загубиха Налдо (сменен след мускулно скъсване от Дидак Вила), но не се предаваха. Ву Лей опита сплашване, преди Виктор Санчес да открадне кълбото в 39-ата и Дардер да излъже Облак с топка до левия стълб.

“Дюшекчиите“ реагираха като ужилени и хукнаха напред. Разиграха комбинация, Мората се пребори за кълбото и го прати от минимален ълъл към вратата, Анхел го добута в мрежата. Реферът Хил Манцано след консултация с VAR за засада и тягостно чакане призна попадението за кеф на “червено-бялата“ публика.

Давид Лопес и Диего спряха втория на Саул след антракта, но бяха безсилни срещу потентен и точен удар на пробив на Алваро Мората, който бележи в шести мач поред, изравнявайки най-доброто постижение за тима на Антоан Гризман, който пък е в суша в Барселона и липса на комуникация с Меси.

29-годишният мексиканец Ектор Ерера опита няколко пъти, но не успя да отбележи, нито Диего Коща за десетина минути престой с познатата борбеност и асоциативност, но липса на гол месец почти месец. Капитанът Коке забучи от втора линия третия в добавеното време.

“Рохибланкос“ поздравиха за 20-ия рожден ден португалския си нападател Жоао Феликс, който продължава да се възстановява от контузията в глезена, извадила го от шест двубоя.

“Състезавахме се добре, но ни коства цял свят да вземем точки. Решенето за не-засада бе доста тънко, очаквахме да не е гол...След почивката бяхме по-неорганизирани, Атлетико превъзхождаше. – анализира треньорът на Еспаньол Пабло Мачин. - С Налдо можехме да дадем повече страх. Хави (Лопес) игра чудесно срещу Лудогорец и знаехме, че ще се справи, както и Виктор срещу физическата им мощ. Трябва да си вярваме, не сме най-слабите в лигата, стъпка по стъпка трябва да покажем качествата си.“

“Подобрихме постоянството през 90-те минути, пресирахме добре, голът ни даде самочувствие да следваме плана и сме по-решителни второто полувреме.– каза Диего Симеоне. - Томас смело пое отговорност, Коке асистира и вкара. Когато Витоло е добре, без контузии, ни дава много в играта между линиите и защитно. Не трябва да търсим извинения чрез арбитрите, а да се подобряваме. Чакаме Диего и Жоао да си съперничат и ни дадат още повече сила, също Лоди с Трипиър и Фелипе и Ермосо. Футболът е ентусиазъм, радост, като живота. Момчетата са ми като синове – трябва да ги третираш по различен начин в работата, да натиснеш правилния бутон към всеки.“

Тагове: Атлетико Мадрид, Еспамьол, Алваро Мората, Коке, Анхел Корреа