17-11-2019 20:55

Чудото на 17 ноември ни споходи отново

БТА

26 години след първото, разликата в приоритетите е огромна

Отборът на България постигна малко очаквана, неособено логична, но съвсем заслужена победа с 1:0 над класиралия се на Евро 2020 тим на Чехия, на празния Национален стадион "Васил Левски".

Първата част не се отличи особено от досегашните изяви на националите. Те бяха надиграни по всяка точка на терена, но след силни изяви на защитата и стража Георгиев се оттеглиха при 0:0.

След почивката чехите отново бяха по-настоятелни, но не предложиха никаква креативна мисъл и шансовете им бяха единствено от удари от средно разстояние, които не бяха проблем за Георги Георгиев.

България обаче стигна до гол в 56-ата минута, когато в доста спорна откъм редовността ситуация Десподов качи топката на главата на Божиков, който от упор разстреля чешкия страж - 1:0.

До края гостите привидно натиснаха, но освен няколко разбърквания, не успяха да достигнат до нищо сериозно.

Така точно 26 години след чудото от "Парк де Пренс", националния тим на България стигна до ново, макар и доста по-малко чудо - победа. Разликата обаче е в приоритетите - срещу Франция гонехме участие на Мондиал, а днес първа победа от 13 мача насам.

Тагове: България, Чехия, Евро 2020, Васил Божиков