23-11-2019 23:16

Жоао Феликс се върна навреме

Снимка Даниел Касас

Седмо реми в лигата натрупа Атлетико

Атлетико Мадрид записа седмо реми за 14 кръга в тазгодишната Ла Лига с може би най-характерния си резултат в ерата “Симеоне“ с 1:1като гост на Гранада. Южняците, борещи се сериозно за лидерството с Реал и Барса този сезон, затрудниха максимално, “рохибланкос“ си пропиляха шансовете за победа (Мората спря серията от голове в седем мача поред), но остават трети в класацията.

Добрата новина за Диего Пабло Симеоне, разочаровано уморен от безкрайните контузии на бореца си Диего Коща този сезон, бе завръщането на 19-годишния нападател Жоао Феликс след месец и нещо месеца лечение на контузии. “Ел Менино“ (малкия – от португалски), струвал 127 милиона евро на Атлети, поигра само четвърт час, но влезе в ритъм с хубави детайли за решителния двубой за лидерство в групата на Шампионската с Ювентус в Торино във вторник и важното домакинство на лидера в Ла Примера Барселона след седмица на “Ванда Метрополитано“.

След час здрава битка с много физика Ерера на двойно с Витоло Мачин изведе хитро Ренан Лоди, бразилското крило откри с първи гол в Ла Лига през краката на вратаря Руи Силва. Седем минути по-късно отиграване от корнер изработи изравнителния гол на Гранада на Харман Санчес с глава, нападателят получи разтежение и Хосе Мартинес го смени.