Трансферна зима 2020

10-12-2019 21:58

Ливърпул хвана последния влак

Анчелоти класира Наполи и го уволняват

Първенецът на Европа Ливърпул си осигури класиране за осминафиналите на Шампионската лига с победа в последния кръг на груповата фаза с 2:0 като гост на Ред Бул Залцбург. Англичаните излизат с 13 точки от група Е и ще са поставени на жребия за Топ 16, но показаното в турнира този сезон няма да е достатъчно за достигане на трети финал.

Втори с 12 т. остава Наполи на Карло Анчелоти, след като отнесе с 4:0 аутсайдера Генк. 25-годишният полски нападател Аркадиуш Милик заби хеттрик (третия от дузпа), последния от 11 метра добави Мертенс. Час след успеха, президентът Де Лаурентис шокиращо уволни носителя на по три “Ушати“ купи като футболист и треньор Анчелоти, след кризата в клуба, рекордни глоби на футболисти от шефове и девет мача без победа в Серие А. Говори се, че ще го наследи Дженаро Гатузо.

Домакините от града на Моцарт изиграха отлична първа част, удържайки натиска на финалистите от предните два сезона с хладнокръвна игра в средна и задна линии и сами отправиха няколко заплахи към Алисон Бекер. Тимът на Клоп владееше и атакуваше повече, но Мане, Кейта и Мохамед Салах бяха неточни, а вратарят Станкович спаси най-чистото на египтянина.

Холанд и Минамино продължиха да тестват носителя на първия приз “Яшин“ и след почивката, но бразилецът внимаваше. Ловрен се контузи и напусна битката. Атака на Алешандре-Арнолд развита от Хендерсон и Мане в 57-мата минута намери непокрит пред вратата Кйта, който откри с глава. Минута по-късно Мо Салах попари сърцатия Станкович с пробив и техничен удар от невъзможен ъгъл отдясно.

Австрийският шампион отива в Лига Европа.