12-12-2019 23:55

Лудогорец издрапа до следващия кръг (статистика)

БТА

Искащите VAR у нас разградчани извадиха луд късмет, че системата я няма в Лига Европа

Отборът на Лудогорец се докопа до елиминационната фаза в Лига Европа след равенство 1:1 с тима на Ференцварош в последния мач от група Н в мач, който ще се запомни със сериозни съдийски грешки в ущърб на гостите.

Държащият на всяка цена на VAR в България разградски отбор със сигурност беше щастлив в 21-ата минута, че видео система няма в Лига Европа, тъй като тя категорично щеше да даде дузпа за Ференцварош. Сисиньо игра като хандбален вратар пред Пламен Илиев, спасявайки явно с ръка опасна ситуация, която обаче бе подмината от реферите.

Малко след това Лудогорец поведе след гол на Лукоки, който беше оставен сам в челни позиции.

Ференцварош нямаше намерение да се отказва и в 37-ата минута Фримпонг удари гредата.

След почивката играта бе равностойна, но Ференцварош трябваше да съжалява, че не изравни в 68-ата минута, когато Исаел отблизо не успя да уцели вратата.

В 78-ата минута унгарците имаха всички основания отново да искат дузпа, след като техен играч бе изблъскан в гръб от Анисе.

В заключителните секунди Марселиньо можеше да направи 2:0, а на другата врата изключително слабият, но с огромно самочувствие Исаел пропиля още една добра възможност за унгарския шампион.

Последната възможност в мача донесе заслужен гол за Ференцварош, които обелязаха след центриране и удар с глава на Николай Синевич.