15-12-2019 11:15

Първата част от възхода на Ботев свършва днес

След силния период при Феро, канарчетата със сигурност съжаляват, че идва края на футболната година

Витоша Бистрица приема Ботев Пловдив днес от 12 часа в първия от програмата за деня двубой от последния за годината 20-и кръг в Първа вига.

Пловдивчани са в чудесна серия и ще се опитат да запишат шеста поредна победа в първенството, която ще им даде добри позиции за атака на топ 6 през пролетта след подновяването на първенството. Те със сигурност съжаляват, че след този мач трябва да отидав в почивка, вместо да продължат по възходяща линия.

С мача ще се сложи край на първата част от възхода на Ботев. Втората може би ще е през пролетта.

За последно пловдивчани са имали серия от пет успеха през 1997 година, като това постижение може да бъде подобрено на стадиона в Бистрица. Витоша е един от най-удобните съперници за Ботев, който е постигнал пет победи от пет мача срещу "тигрите".

Треньорът Ферарио Спасов няма да разчита на част от основните си играчи. Извън групата останаха Лазар Марин, Александър Тонев и Кристиан Димитров, който е наказан. В групата от 18 футболисти попаднаха няколко юноши на клуба - Работов, Казаков, Стоименов и Василев.

Колегата му Енгибар Енгибаров също има проблеми със състава, като до последно под въпрос ще са Емил Гъргоров и Четин Садула, както и Венцислав Бонев. Въпреки това той изрази оптимизъм и си пожела Витоша да завърши годината с успех. За последно Витоша опита вкуса на победата в първенството на 1 септември, когато надви с 3:2 Царско село. От този момент до днес тимът записа 2 равенства и 9 загуби.