15-12-2019 00:17

Осасуна изтормози Атлетико

Снимка Даниел Касас

Мората и Саул измъкват ценни точки за седем минути

Атлетико Мадрид измъкна трудо важни три точки с 2:0 над корав Осасуна, за да измести Реал Сосиедад от четвъртото място в Ла Примера с 29 точки и тръгне да преследва Севиля. Атлетик Билбао изпусна да победи Ейбар в Баско дерби пред Христо Стоичков в Билбао, единствен гол на Раул Гарсия бе отменен за милиметрова засада.

Дългогодишният сърцат защитник на Атлетико Хуанфран Торрес, играещ този сезон в Бразилия, бе специално почетен преди мача – капитан Коке му връчи плакет с клубната емблема, докато 46 000 на стадион Метрополитано пееха и пляскаха.

Отборът на Осасуна изненада домакините с голямо желание за битка и три хубави положения, които само класата на Ян Облак не допусна да станат голове. “Рохибланкос“ се стреснаха, Жоао Феликс тръгна да носи атаката на гръб разбивайки линии, а вратарят Серхио Ерера трябваше да блокира удари на Мората, Льомар, Саул и португалеца.

Алваро Мората отпуши мача в 67-мата минута безпощадно с глава, засичайки пас от Трипиър отдясно за шести гол в лигата. Седем минутки по-късно Саул Нигьес заби втория като сам открадна, проби и разви атаката с Алваро и Корреа. Мората опита да помогне и на Коке, станал баща предния ден, да отбележи, но дребничкият халф с малко не улучи. Съдията Мунуера Монтеро отмени гол на бившия футболист на Реал, Челси и Юве за тънка засада.

“Не ни убягва гола, играхме добре срещу Барселона, Реал и Ювеннтус, растем и сме в много хубава динамика, което е по-важно. – каза Мората, прекъснал черна серия от 470 минути без да вкара. - Силен състав сме, но ако някой дойде януари, ще е добре дошъл.“