Трансферна зима 2020

18-01-2020 18:27

Лудогорец започна с успех

Само Ботев се хлъзна в днешната си контролa

Новият наставник на Лудогорец Павел Врба започна с успех начело на тима, след като разградчани надиграха с 2:0 средняка от Полша Висла Плоцк в контрола на турска земя. Якуб Шверчок откри още в 5-ата минута, а в 27-ата Талеб Тауата удвои.

Отборът на Ботев (Пловдив) стартира контролните си мачове в Турция с доста тежка загуба 0:4 от украинския Олександрия.

Отборът на Берое стартира подготвителния си лагер в Турция с успех с 2:1 над Ботошани. Попаденията за "зелените" реализираха Мартин Камбуров (27) и Мартин Маринов (52). Точен за румънския състав бе Кейта (21).

Отборът на Витоша Бистрица победи с 4:0 Струмска слава в първа контрола от зимната подготовка, играна на стадиона край летището в столицата. Двубоят беше дебют за Асен Букарев начело на "бистришките тигри".

Царско село победи Септември Симитли с 7:0 в първата си зимна контрола. Мачът се игра на стадиона в Симитли, а футболистите на Никола Спасов бяха безкомпромисни.

Локомотив (Пловдив) победи с 4:0 Гигант (Съдениние) в контролна среща, играна на стадиона на "черно-белитe" в Пловдив. Дошлият на проби Миховил Клапано откри резултата още във втората минута, а Анте Аралица се ризписа последоветелно в 32-ата и 38-ата минути. През второто полувреме след многото извършени смени в играта темпото спадна. Друг пробващ се в Локо играч - Кенан Муслинович, фиксира крайното 4:0 в 80-ата минута.