Трансферна зима 2020

08-02-2020 17:07

ЦСКА най-после вкара

Червените биха трудно слабак от Втора лига

ЦСКА май-после се отпуши в контролите и победи с 2:0 Струмска слава в мач на стадион "Българска армия". Стефано Белтраме откри резултата в 44-ата минута, а в 79-ата Рубен Пинто удвои от дузпа.

"Червените" биха за първи път след лоша серия от пет поредни мача, в които регистрираха четири загуби и равен и не отбелязаха гол.

Берое победи Ботев Гълъбово с 5:2 в последната си контрола преди подновяването на шампионата. През второто полувреме участие в контролата взе Пиер Фонкеу, който е на пробен период. Берое притисна съперника още в началните минути и успя да поведе в резултата чрез Алиун Фал в 15-ата минута.

Отново той покачи резултата в 32-ата минута след нова асистенция от Фуртадо. Мартин Камбуров се разписа с глава в 45-ата минута и направи резултата 3:0 до почивката. Гостите намалиха резултата в 55-ата минута чрез Яшар, който се разписа от наказателното поле след разбъркване. В 77-ата минута Фонкеу се разписа за 4:1, а три минути по-късно Винков намали за 4:2. Крайният резултат бе оформен от Никола Маринов в 84-ата минута.

Ботев (Пловдив) загря за дербито на Пловдив срещу Локомотив с успех над ЦСКА 1948. "Канарчетата" победиха втородивизионния тим с 2:1 в контролна среща, играна на Футболен комплекс "Ботев 1912" в Коматево. Антонио Вутов (11) изведе "канарчетата" напред, а Александър Тонев (64) удвои, след което Славчо Шоколаров (71) върна един гол.