15-02-2020 20:36

Барселона устиска срещу третия в Ла Лига

Gulliver photos/Getty Images

Каталунците настигнаха Реал, Меси без гол в четвърти мач

Барселона записа домашно 2:1 над Хетафе в интригуваща битка на Камп Ноу между втория и третия в Испанското първенство като изравни с 52 точки Реал Мадрид, преди мача им със Селта утре от 22 ч. Отборът на амбициозния мотиватор Хосе Бордалас има с 10 т. по-малко, 2 аванс пред Атлетико Мадрид, а в четвъртак посреща Аякс в осминафинал в Лига Европа.

Каталунците играха с безкрайни пасове и малко рискове от страна на халфовете Артур Мело и Френки Де Йонг. В единственото положение Меси контролира, но не финализира добре, загуби и асистента си Жорди Алба, сменен след болки в десния адуктор от Фирпо.

Хорхе Молина проби и сбърка удар в 23-тата, Тер Щеген му блокира нов, а Алан Нион вкара добавката. VAR го анулира, съзирайки нарушение на голаджията към Самуел Умтити, който се бе строполил на земята казвайки, че бил замаян. Щаба на столичани протестира решението, тима продължи да напада. Кукурея се размина с нов на косъм.

Антоан Гризман откри с класа (8-ми гол в лигата за сезона) след атака на Умтити с Меси в 33-тата минута. Сержи Роберто изненада с точен от втора линия за 2:0 след дълъг пас отляво от Жуниор Фирпо.

Анхел Родригес върна интригата в мача с воле с вътрешната страна на дясното ходило в 66-тата минута за свой 10-ти гол в лигата за сезона, така сложи край на сушата без гол на Хетафе в четири мача на Камп Ноу. 31-годишният нападател с цена 10 милиона евро е желан от Барса да замести липсата на оперирания Дембеле за четири месеца, ако федерацията позволи трансфер. Тер Щеген с ръка-чудо спаси изравнителния. Пике извади шанс на Мата. Гризман прати в облаците идеална топка, изпусна и друга. Сетиен пусна Видал да се бори за опазване на резултата, изваждайки неефективен Ансу Фати.

Капитан Меси остана без гол четвърти мач поред, което не му се е случвало поне 5-6 години.

“Пресираха добре, затрудниха, опитахме да пазим спокойствие. – каза Гризман, говори и за отношенията си с Меси: - За седем месеца трябва да сме понаучили движенията си, наслаждаване се на играта заедно. Сбърках положение отдясно, дойде ми на десния крак.. Много сме щастливи в Барселона със семейството ми.“

Междувременно двубоят между Ейбар и Реал Сосиедад бе отложен заради лош въздух в града в Северна Испания след като бунище до село Залдибар се запали, срути, а при овладяване на пожара загинаха хора. Вредните диоксин и фуран били над 50 пъти над допустимите. Здравната дирекция на Баската автономна област препоръча на гражданите да не спортуват наоткрито тези дни, също и да не се играе футбол заради задушливия въздух.