Коронавирус!

20-02-2020 21:38

Интер би Лудогорец с лекота (статистика)

Гостите от Милано решиха изхода от 1/16-финала

Отборът на Интер се наложи с 2:0 като гост на Лудогорец в първи мач от 1/16-финалите от турнира Лига Европа. Италианският гранд игра колкото му бе необходимо за лека победа над родния шампион.

Първата част беше скучна и без особени положения. Пламен Илиев спаси веднъж при една от малкото атаки на Интер, докато Лудогорец не създаде нищо пред другата врата. Миланският гранд пък не показа, че се притеснява особено от развоя на двубоя без голове.

След почивката Интер увеличи оборотите и Пламен Илиев трябваше да спасява Лудогорец. На два пъти и гредата помогна на разградчани. Логичното се случи в 71-ата минута, в която Кристиян Ериксен беше точен за 0:1. Това успокои гостите, които не се напъваха за повече, а в защита се справяха с лекота.

В добавеното врема на мача се намеси и VAR, благодарение на който Интер получи дузпа, реализирана от Ромелу Лукаку за 2:0.