24-06-2020 01:10

Меси влиза в Христовата възраст без 700-ния

Снимка Даниел Касас

Барса би трудно Атлетик в най-късата нощ, героят е Ракитич

Шампионът Барселона победи много трудно с 1:0 Атлетик Билбао на Камп Ноу в 31-ви кръг на Испанското първенство и поведе с 68 точки.

Реал Мадрид (65 т.) посреща опашкаря Майорка с обиграващ се при островитяните японски талант Кубо в 40-градусова жега в столицата довечера от 23 ч. на “Алфредо Ди Стефано“ и ще опита да зарадва най-успешния си треньор Зинедин Зидан за 48-ия му рожден ден. Иначе ръководството на “кралския клуб“ се е оплакало от ново ощетяване от страна на Ла Лига с двойно по-малко почивни часове между мачовете от Барса след излизане на програмата за още два кръга.

Двубоят бе здрав на вземане-даване, гостите се бранеха силно организирани и създадоха по-чисти положения. Марк Андре Тер Щеген блесна срещу коварен на Унай Лопес, а Иняки Уилямс и Иерай Алварес на косъм не откриха. 25-годишният Иерай спря с глава жестока тупалка от втора линия на Бускетс. Охраняван Меси създаваше атаки, но Луис Алберто Суарес продължи да изпуска както в ремито в Севиля. Все пак това не бе страшния “блауграна“ създаващ опасности и рядко пропускащ да накаже.

Вратарят Унай Симон блокира близък удар на Гризман след почивката, но в 71-вата резервата Иван Ракитич го проби след няколко избити от защитата опита и асистенция от Меси. Отвън над стадиона почна заря като поздрав за тима в празника на най-късата нощ в годината.

Минути преди гола имаше остро влизане на Меси срещу шутиращ Йерай и премазване с ботони на опорния глезен на плонжиралия испански защитник. Съдиите не наказаха по никакъв начин аржентинеца, втори мач поред след юмруците му по врата на Диего Карлос от Севиля в събота. Лео е недостижим!

Бащата на трима сина с малко не вкара два диагонала отдясно, така днес празнува 33 години без 700-ен кариерен гол.

Резервата Ансу Фати тресна греда. Жерар Пике разтегна адуктор. Вторият капитан Бускетс пропуска мача със Селта във Виго за картони, ще е на линия за домашното дерби с Атлетико Мадрид на 30 юни.

“Червено-белите“ баски нямаха загуба в четири поредни мача срещу шампиона, откриха лигата с победа с великолепен гол от задна ножица на окачилата обувки в паузата за коронавируса легенда Ариц Адуриц, после изхвърлиха Барса от турнира за купата на краля.

“Да, първия ми гол за сезона се оказа доста важен. Посвещавам го на жена ми и дъщерите че ме изтърпяха дълго време. Много тежък мач беше, Атлетик го изиграха много добре. – каза Ракитич и не подкрепи колегата си Пике в нападки срещу Реал. - Винаги е трудна лигата, за всички, с малки почивки, а празните без зрители трибуни не помагат...Трябва да сме добре подгтвени и да се борим.“

Атлетико Мадрид записа 1:0 като гост на Леванте и остава трети с 2 точки аванс на Севиля. Голът падна след статично положение през първата част като Маркос Йоренте проби отдясно и щедро асистира за нахлуващ Диего Коща, но в опит да избие Бруно си забучи автогол. 31-годишният испано-бразилец изпусна с глава да удвои след корнер. Най-спасяващият в Ла Примера (133 прояви за сезона) Айтор Фернандес извади с ръка потентен от Карраско, добави още седем интервенции.

Успехът донесе на Диего Пабло Симеоне изравнен клубен рекорд от 194 победи начело на тима с легендарният Луис Атагонес-Мъдреца. Аржентинецът ги постигна с 319 мача, а мадридчанинът – с 407.

Аржентинският национал Кун Агуеро контузи менискус при победата на Манчестър Сити с 5:0 над Бърнли. Бившият зет на Марадона е на обстоен преглед, но ще е аут поне месец, заплашен е и осминафиналния реванш с Реал Мадрид в Шампионската лига.

Абонирайте се за канала на спортното предаване Студио СПРИНТ в YouTube

Тагове: Барселона, Атлетик Билбао, Атлетико Мадрид, Манчестър Сити, Лионел Меси, Иван Ракитич, Кун Агуеро