Байерн поведе на ПСЖ, а Милан – на Тотнъм

Начало » Байерн поведе на ПСЖ, а Милан – на Тотнъм
Килиан Мбапе Верати ПСЖ
Снимка Даниел Касас

Байерн Мюнхен нарани с 1:0 Пари Сен Жермен на “Парк де Пренс“ в първия осминафинал от Шампионската лига, осигурявайки малък аванс за реванша на 8 март.

Без невъзстановен на 100% и оставен резерва Мбапе, опитите на световния шампион с Аржентина Лео Меси и Неймар да атакуват, бяха удачно спрени.

“Баварците“, без Мане, Нойер и Лукас Ернандес, доминираха с 60 % владеене и 9 срещу едва една атаки в първата част. Четирикратният еврошампион с Реал Мадрид Серхио Рамос предотврати най-чистите положения на Мусиала и Горецка, Донарума спаси далечен снаряд на Чупо-Мотинг.

Ултрасите на ПСЖ одимиха стадиона на почивката, въпреки мъглата Зомер извади удар на Данило, неволно му нарани коляното. В ответната контра Кингсли Коман излъга отдясно технично Донарума, отлично намерен от Алфонсо Дейвис от левия фланг. Италианският вратар блокир точен на Павар, а Чупо-Мотинг нацели греда. Гостите натискаха здраво да увеличат аванса и не позволяваха контри, макар Кристоф Готие да подсили с Фабиан Руис и Мбапе за последния половин час.

Домакините се хвърлиха в края. Гол на Килиан в 73-тата бе отменен за засада и след спасени от Донарума негов първи и добавъчен удари на Неймар. После му анулираха и друг за микро-засада на Нуно Мендеш, след прекрасен негов пробив по левия фланг. Павар отклони щастливо с коляно снаряд на Меси след нов рейд на Мендеш. Рамос прехвърли вратата с глава. Бенжамин бе изгонен с два картона. Това бе ново поражение за Лео (четвърто поред) от Байерн и край на серията на парижани 40 мача без загуба на домашния стадион.

Серхио Рамос си изпусна нервите след мача и блъсна двама фотографи, които снимаха феновете на “Парк де пренс“ и го бяха ударили неволно в устрем да се позиционират, когато бе отишъл да поздрави публиката.

Пред очите на Паоло Малдини Милан надигра с 1:0 Тотнъм Хотспър на “Сан Сиро“. “Росонерите“ удариха рано с гол изработен от бивши кадри на Реал Мадрид – вратарят Форстър извади поредни удари на Тео Ернандес и Брахим Диас, преди техничарят от Малага да полети и го матира с глава. Хари Кейн тресна греда. 21-годишният белгиец Де Кетаелере и Месиас изпуснаха да затворят мача в края.