Италия се измъкна в 98-мата минута срещу Хърватия за Топ 16

Начало » Италия се измъкна в 98-мата минута срещу Хърватия за Топ 16
Италия Донарума Евро'2020
Снимка: УЕФА

Настоящият еврошампион Италия се измъкна в 98-мата минута от отпадане и с 1:1 срещу Хърватия в последния групов мач в В отива на осминафиналите на турнира като втори след Испания.

Тимът на Златко Далич, втори и трети на последните световни първенства, доказа за пореден път борбеността и качеството си с много силна игра. “Адзурите“ на Спалети не заслужаваха победа, по-пасивни, защитни и сякаш неискащи да продължат.

38-годишният Лука Модрич бе донесеъл успеха в 55-тата минута. Донарума му спаси дузпа, дадена за игра с ръка на Фратези, но “Златната топка‘2018“ и шампион на Испания и шест пъти клубен на Европа с Реал Мадрид не пропусна последвалия шанс и нахъсан майсторски го матира след избита на Будимир атака.

Без сърцатия си капитан на терена, хърватите се прибраха да пазят резултата и докосваха класиране. Киеза изпусна да изравни, а в неясно защо даденото голямо добавено време Матиа Закари го направи в 98-мата след страхотен пробив на 22-годишния Калафиори.

Испания надигра Албания с гол на Ферран Торес в другия мач, класират се напред с три победи, при нова на осминафиналите може да срещнат Германия и евентуално после Португалия. Италия играе срещу Швейцария идната събота от 19 ч.