Реал тръшна шампиона Челси, отиват с Виляреал в Топ 4 на Европа

Начало » Реал тръшна шампиона Челси, отиват с Виляреал в Топ 4 на Европа
Бензема Каземиро РМ Челси
Снимка: Даниел Касас

Реал Мадрид не победи с 2:3 настоящия първенец на Европа Челси в реванш на “Сантяго Бернабеу“, но го изхвърли от Шампионската лига с общо 5:4 и ще играе 31-ви полуфинал в най-комерсиалния турнир. Два испански тима отиват в Топ 4 след триумфа на Виляреал, утре Атлетико Мадрид посреща фаворита Манчестър Сити за обрат от 0:1 на “Метрополитано“.

Това бе поредна грандиозна вечер на обновяващия се стадион след триумфа над ПСЖ през март и трета поредна наслада на силата на “белия балет“ в Европа, показал че е готов за 14-та “Ушата“ купа в Париж.

10 000 фенове (повечето младежи и без билет за мача) изчакаха да спре едночасов проливен дъжд с гръмотевична буря, за да посрещнат белия автобус на Реал на площад “Свети Сърца“ пред “Бернабеу“. Други 80 000 вътре създадоха бойка атмосфера.

Домакините, незабравили миналогодишното си изхвърляне на полуфиналите именно от тима на Томас Тухел, тръгнаха предпазливо и в настъпление. Феде Валверде и Винисиус Джуниор пробиваха по крилата да създават опасности за Карим Бензема. Лука Модрич отнемаше топки в красив хърватски дуел с възстановен Матео Ковачич, който спечели три Шампионски с Реал и миналата година с с Челси.

Кай Хаверц и Тиаго Силва изпуснаха да открият, но Мейсън Маунт го направи в 15-тата минута, изпуснат от Начо и Алаба. Винисиус провали идеален шанс сам пред вратата и се чуха освирквания, които станаха мощни при игра на съперника с кълбото.

Лондончани владееха играта чрез Ковачич, Канте и Луфъс-Чийк, създаваха атаки и бързо се прегрупираха в защита срещу контри. Полският съдия Марчиняк вдигна картон на връщащ се често да помага в защита Карим, който с малко не изравни след корнер, Каземиро прати друга топка високо.

Челси излезе още по-надъхан от почивка и изравни елиминацията   след корнер, който не трябваше да се играе и Модрич оспори. Менди спаси пряк свободен на Крос докато публиката надъхваше с песни тима. Алаба спря пробив на Хаверц. Бензема изпусна пас от Менди на метър пред вратата, нямаше ден.

Испанецът Маркос Алонсо,който пречеше на Валверде да се изявява, заби третия, но съдиите го отмениха за негова помощ с ръка. Карим удари греда и вдигна стадиона на крака за обрат. Крос и Винисиус се замотака сами пред вратата и Рюдигер им отне.

Валверде Ковачич РМ Челси

Тибо спаси следващия, съдията спря пробив на Вини за измислено нарушение. Анчелоти вкара мускули и оригиналност с Марсело, Камавинга и Родриго, който веднага счупи геврека, изравни елиминацията и стадиона избухна “Можете, обичаме ви, 13 пъти шампиони“.  Деликатес – асистенцията бе на Лука, веднага Менди му спаси спаси коварен удар.

Кулминацията дойде в 97-мата минута на продълженията, когато Винисиус намери отлично Бензема в центъра пред вратарското поле и Маестрото донесе класирането с четвърти свой гол за елиминацията, 83-ти в Европа, 317-ти за Реал и 38-ми сезонен за 38 мача. Камавинга също пробва с тупалка отдалеч, помогна на тима да се опази резултата. Тибо затвори с няколко спасявания.

Модрич Хаверц Реал Мадрид Челси

Носителят на Лига Европа Виляреал изхвърли с 1:1 (2:1 общо) шесткратния носител на “Ушатата“ Байерн Мюнхен и продължава победния устрем. Звездата Роберт Левандовски, за когото полските медии тръбят, че има подписано преспоразумение с Барселона за следващия сезон, откри в 52-рата. В 88-мата минута дойде атаката, която искаше Унай Емери – Жерар Морено я изработи и Саму Чукуенсе опъна мрежата на световния шампион с Германия Нойер, за да прати “жълтата подводница“ на втори полуфинал в историята.