Атлетико губи точки и Жоао Феликс

Начало » Атлетико губи точки и Жоао Феликс
Жоао Феликс Атлетико М
Снимка: Даниел Касас

Атлетико Мадрид загуби още две точки в Севиля с 1:1 като гост на Реал Бетис Баломпие, след като преди седмица падна и от тима на Юлен Лопетеги. “Рохибланкос“ задържат лидерството в Испанското първенство с 67 точки, само на 1 пред Реал Мадрид и 2 пред Барселона, до края остават 8 кръга. “Зеленобелите“ гонят участие в Лига Европа догодина.

Диего Пабло Симеоне трябваше да се бори без наказани Луис Суарес и Маркос Йоренте, заложи на възстановени от болежки Жоао Феликс и Яник Карраско. Белгиецът откри още в петата минута, но Кристиан Тейо изравни след четвърт час, а Облак и Чема Хименес му опазиха други атаки. Клаудио Браво парира Корреа и Витоло във финалния щурм на остите.

“Атлетико е фаворит … да не спечели лигата“, коментират испански медии. За капак надеждата Жоао Феликс получи удар в глезена от Манди и след почивката напусна с лед на крака на трибуните.

Ювентус иска да задържи Алваро Мората и следващия сезон, предстоят преговори с Атлетико за удължаване на наема или откупуване на правата на нападателя лятото.