Барса загря с петичка за ПСЖ

Начало » Барса загря с петичка за ПСЖ
Барселона тренира
Снимка: ФК Барселона

Барселона отнесе 16-тия в в Испанското първенство Алавес с 5:1 на Камп Ноу и си върна второ място с по 46 изравнени с Реал Мадрид точки, на 8 зад Атлетико. Победата и доброто взаимодействие между Меси, Гризман, Педри, Де Йонг, Бускетс (Дембеле почиваше) дават самоувереност за предстоящия първи осминафинал от Шампионската с миналогодишния сребърен медалист Пари Сен Жермен на Камп Ноу във вторник.

21-годишният португалец Франсиско Тринкао бе активен в атака, крадеше, асоциираше, откри в 30-тата. Пачеко изби негов и на Гризман удари, Меси довкара, но VAR го отмени за милиметрова засада на рамо или пръст на Антоан (не се разбра). Испанските съдии от скритата стаичка не “виждат“ дузпи при явни събаряния, но мерят атаките методично до разцепен милиметър, коментират недоволни от масово анулирани голове фенове. Куман традиционно протестира отмяната пред близкия до мястото му край тъча четвърти рефер и с треньора на Алавес и негов екс-съотборник Абелардо.

Меси напук пак вкара точно преди почивката с шут извън наказателното, след който кълбото тресна по-близкия стълб, разходи се по голлинията и … влезе.

Второто полувреме каталунците изпуснаха половин дузина положения, защитата на Алавес никаква я нямаше  – Пачеко хвана пряк свободен н Меси, трети точен удар на Тринкао, неподал на 18-годишния тъмнокож дебтант Илайш Мориба Курума (гвинеец с Испански паспорт), а Гризман изпусна на косъм. Луис Риоха намали резултата.

Педри изведе с филтриран през центъра пас Меси, чийто удар бе спрян, но отлично пласиран Тринкао довкара за дубъл (75 мин.). Капитанът веднага си изработи втория (14-ти в лигата), матирайки Пачеко с далечна тупалка. Лео изведе отдясно с воле-шапка Гризман да асистира на Жуниор Фирпо за петия, после и Тринкао, но голът пак бе отменен за засада.

Шесткратната “Златна топка“ блестя пред Алавес, въпросът е дали Пари Сен Жермен ще позволят такава виртуозност във вторник?

“Борихме се час, но в последният половин час се отворихме в защита и добрите нападатели на Барса се възползваха. – призна Луис Риоха. – Боли от резултата и невъзможността да печелим точки.“

“Седем поредни победи в лигата говорят колко сме добре, имахме удобен мач с контрол над играта, под ръководство на Бускетс и аз допринесох. Благодаря на Куман за дадените ми минути. – каза Рики Пуч. – В началото трудно намирахме Лео и Гризман, но след гола на Тринкао стана по-леко. Ще сме на ниво и срещу ПСЖ.“

Без Андрей Гълъбинов Специе разби лидера в Италия Милан с 2:0 с голове на Маджоре и Бастони, а Златан Ибрахимович не успя да обърне нещата. Лоренцо Инсинье донесе победа на Наполи над третия в класирането Ювентус с Роналдо и Мората в игра. Старата госпожа има да скъсява 7 точки на Милан.