Белово наказа Момина клисура, Хамалски изгонен

2010-10-24 11:37:00

Домакините изпускат дузпа, както и да нанесат разгром на гостите

Марица (Белово) постигна победа с 2:1 в дербито на общината срещу Ботев (Момина Клисура), съобщава сайтът belovo-soccer.blogspot.com.

Мачът се игра вчера на стадиона в Белово в прекрасно за футбол време и пред публика, на която биха завидяли повечето от отборите в елита.

Още в десетата минута домакините вече водеха след гол на Иван Гечев. До края на полувремето беловци имаха тотално превъзходство, но направиха множество пропуски. През втората част картината на терена не се промени, но играчите на Марица редяха пропуск след пропуск.

В 55-та минута Иван Хамалски от Белово изрита не точно хамалски противник от Момина Клисура, но достатъчно, за да бъде изгонен с червен картон. Марица си позволи лукса да изпусне и дузпа в 69-та минута на мача.

Десет минути преди мача Киро Атанасов направи 2:0, а в самия край гостите отбелзаха почетен гол, въпреки че останаха съмнения за засада.