Бербатов измъкна Манчестър до феноменален обрат от 0:2 (видео)

2011-01-25 23:30:00

"Червените дяволи" направиха пълен обрат при гостуването си на Блекпул

С два гола на Димитър Бербатов и един на Хавиер Ернандес, Манчестър успя да победи като гост Блекпул с 3:2 в отложен мач от 16-я кръг на Премиършип. "Мандарините" водеха до почивката с 2:0 след голове на Крейг Каткарт в 15-ата минута и Ди Джей Кембъл в 43-ата. Юнайтед върнаха един гол чрез Берба в 72-ата минута, а само три по-късно Ернандес изравни. В 88-ата минута Бербатов отново бе точен след самостоятелен рейд и с плътен удар обърна резултата в срещата.

С двете попадения във вратаа на Блекпул Митко вече има 19 гола в Премиършип и води с цели 5 на втория при реализаторите Карлос Тевес.

Домакините успяха да поведат още в 15-та минута, когато Чарли Адам центрира от корнер в наказателното поле на „червените дяволи”, където Крейг Каткарт бе оставен непокрит, след което засече топката с глава и я прати във вратата на Ван дер Саар.

Ситуацията се повтори в 44-та минута, когато Адам отново центрира от корнер в наказателното поле на Юнайтед, а този път над всички се извиси Ди Джей Кембъл, който с глава отново направи безпомощен Ван дер Саар и удвои преднината на своя тим.
В 72-та минута Флетчър подаде към Бербатов, който отблизо успя да вкара за 1:2, а три минути по-късно Ернандес изравни резултата 2:2.

В 88-та минута Бербатов с много хубав удар преодоля Кингсън за 3:2.