Бербатов изхвърли Иванков от Европа

2010-11-03 09:59:00

Юнайтед победи Бурса с 3:0, Иванков се забеляза докато вадеше топките от мрежата, Бербатов изпусна три пъти

Бившите български национали Димитър Иванков и Димитър Бербатов снощи се изправиха един срещу друг със своите Бурсаспор и Манчестър Юнайтед в мач от груповата фаза на Шампионската лига. Победата извоюва далеч по класният и опитен състав на Юнайтед, който отбеляза три безответни гола.

Първата част завърши без голове, като Иванков вдъхваше сигурност на защитата със стабилните си изяви. От своя страна Димитър Бербатов на два пъти опита късмета си с удари, но не сполучи.

След почивката англичаните си казаха тежката дума и с голове на Дарън Флетчър, Габриел Обертан и Бебе решиха всичко в своя полза. И двамата българи останаха до края на терена, а Бербатов имаше още един добър шанс за гол, но след удара му топката мина на метър встрани.

Юнайтед вече има десет точки и спокойно чака края на груповата фаза. Бурса пък се нуждае от чудо, за да продължи напред в турнира за Лига Европа. Турците нямат нито една точка и трябва да бият на два пъти в следващите си два мача, докато Глазгоу Рейнджърс да не спечели точки и в двата си двубоя.

След мача медиите дадоха средна оценка за представянето на Иванков и слаба за Димитър Бербатов, на когото това е втори пореден мач, в който е определян като разочарование.