Бербатов "полудя", качи Юнайтед на върха! (видео)

2010-11-27 18:51:00

Нашето момче влезе в историята на Висшата лига, отбелязвайки рекордните пет гола за успеха със 7:1 срещу Блекбърн

Фамозна игра на бившия национал Димитър Бербатов срещу Блекбърн Роувърс качи отбора му Манчестър Юнайтед на върха във Висшата лига на Англия. "Червените дяволи" се наложиха със 7:1 с пет гола на централния нападател, който беше и най-добрия състезател на терена.

Българинът изведе своите напред още във втората минута, когато отблизо разстреля бившият английски национал Пол Робинсън, възползвайки се от скрит пас на Уейн Рууни. Бербатов продължи да е сред най-добрите на терена и раздаде няколко добри паса, преди в 23-та минута Парк Джи Сун да реши на практика двубоя с втори гол.

В 27-та минута бранителят Паскал Шимбонда сбърка фатална в опита си да върне топката към вратаря и тя попадна в останалия сам Димитър Бербатов. Той я пое и без много церемонене, с мощен шут я заби за 3:0.

В последната минута на полувремето топиграчът на мача Бербатов беше фаулиран в наказателното поле, но реферът не пожела да даде дузпа за Юнайтед.

Секунди след подновяването на играта Юнайтед мушнаха нови два отлични гола. Първо Бербатов стартира атака към Робинсън, която мина през Нани и бе завършена великолепно от българина с неговия трети гол в мача. Буквално в следващата атака Нани атакува отдясно и с диагонален шут направи резултата 5:0.

Само две минути след затварянето на час от началото на двубоя, домакините организираха поредната си шеметна атака, която беше завършена от неудържимия тази вечер Димитър Бербатов, който за втори път откакто играе на Острова отбеляза четири гола в един мач.

Следващият гол в 70-та минута вече беше исторически. Негов автор беше Димитър Бербатов, който се нареди до Анди Коул, Алън Шиърър и Джърмейн Дефоу, които имаха рекордните пет гола във Висшата лига. Бербо получи на удобна позиция, но успя едва в добавката – 7:0.

Последва намаляване на резултата до 7:1 с гол на Самба, а минута преди края на редовното време Бербатов вече се видя едноличен рекордьор след като с глава насочи топката към вратата, но котешкия рефлекс на Робинсън го лиши от заслужената слава.

С новите три точки в актива си Юнайтед вече е лидер с 31 точки след 15 изиграни мача – с две повече от Арсенал и с три от Челси, койко е с мач по-малко.