Берое бие без да се напъва

2011-02-26 16:56:00

"Зелените" се утвърдиха в златната среда, Сливен затъна още повече

Отборът на Берое стартира пролетния полусезон в А група с икономична, но напълно достатъчна победа с 1:0 над аутсайдера Сливен, в мач игран на Градския стадион в Стара Загора. Голмайстор за "зелените" беше Владислав Златинов с попадение през първата част.

Напълно според очакванията, Берое се хвърли в атаки и след само 16 минути игра, вече имаше преднина в резултата. Точен за 1:0 беше Владислав Златинов, който оползотвори прострелен пас на Тодор Христов и се разписа на празна врата.

Голът поуспокои домакините и те леко отпуснаха газта, без обаче да губят концентрацията си и да дават възможности на съперника да атакува.

И второто полувреме не блесна с някаква "извънземна" игра от страна на двата тима. Берое държеше мача здраво в ръцете и не даде никакви шансове за съперника. Петър Димитров, Александър Томаш и Евгени Йорданов можеха да удвоят резултата, но нямаха късмет пред гола.

Берое остават седми с 24 точки и вече положителна голова разлика – 16:15. Сливен са все така безнадеждни на предпоследното място с едва десет точки.

Берое – Сливен 1:0

Голмайстор: 1:0 Владислав Златинов 16 мин
Жълт картон: Пенев (Берое)

Берое: 33. Скорчев, 4. Ямуков, 23. Томаш, 24. Бачев, 28. Пенев, 10. Генчев, 16. Вепев, 21. Христов, 20. Станков, 14. Йорданов, 19. Златинов
Резерви: 1. Теменлиев, 3. Тодоров, 18. Костадинов, 6. Мечев, 8. Филипов, 88. Димитров, 32. Ресенде
Старши треньор: Илиан Илиев

Сливен: 12. Караманов, 20. Цирков, 27. Хашев, 6. Макенджиев, 3. Попов, 17. Колев, 16. Стефанов, 7. Бакалов, 8. Митев, 26. Недялков, 9. Каранейчев
Резерви: 1. Г. Георгиев, 19. Стоев, 18. Ст. Георгиев, 22. Петров, 23. Илич, 13. Х. Филипов, 21. Идризов