Берое закотви Видима на последното място

2010-11-13 16:44:00

Без куп основни футболисти старозагорци взеха трите точки

Тимът на Берое закотви Видима-Раковски твърдо на последното място, след като надигра новаците с 2-1 при гостуването си в Севлиево в среща от 14-ия предпоследен есенен кръг.

Гостите определено бяха по-добрият отбор през първото полувреме и могат да съжаляват, че не успяха да стигнат до гол. Първо в 14-ата минута удар на Димитров бе избит от голлинията от Самет Ашимов. В 39-ата минута Панов задържа Пенев в наказателното поле на севлиевци и главният рефер Георги Димитров посочи бялата точка. Диан Генчев застана зад топката, но неговият изстрел бе спасен от младия Пламен Илиев и по този начин двата отбора се прибраха при нулево реми в съблекалните.

Шест минути след почивката Веселин Пенев бе много близо до това да открие резултата, но топката срещна гредата. В 69-ата минута заралии все пак успяха да стигнат до попадение, след като Тодор Христов центрира от ляво към Евгени Йорданов, който игра с глава, Пламен Илиев увисна и от 5-6 метра Владислав Златинов нямаше проблем да реализира. Осем минути преди края пък Николай Станков реши всичко, вкарвайки сам срещу Илиев. 120 секунди след това домакините все пак стигнаха до почетен гол дело на Ангел Русев.

След тази победа Берое остава на осмо място в А група, но вече има 22 точки. Севлиевци пък са последни само с осем пункта и изглеждат като един от най-сериозните кандидати за отпадане от елита.

ВИДИМА – БЕРОЕ 1:2
0:1 Владислав Златинов (70), 0:2 Николай Станков (85), 1:2 Ангел Русев (88)

Видима: 22.Пламен Илиев, 25.Цветомир Панов, 3.Самет Ашимов, 6.Александър Бранеков, 24.Атанас Пашкулев (75 – Станимир Андонов), 5.Георги Стойчев, 21.Николай Цветков (46 – 17.Въргов), 7.Васил Велев, 15.Ангел Русев, 9.Николай Владинов, 10.Герасим Заков

Берое: 22.Карамфил Илчев, 2.Здравко Илиев, 3.Тодор Тодоров, 23.Александър Томаш, 28.Веселин Пенев (85 – Павел Ковачев), 16.Стефан Велев, 10.Диан Генчев, 21.Тодор Христов, 88.Петър Димитров (72 – Николай Станков), 77.Георги Божанов (64 – 19.Златинов), 14.Евгени Йорданов

Стадион: “Раковски”
Съдия: Георги Димитров
Жълти картони: Н. Цветков, Въргов (В)