Божинов с 81 минути за Парма

2010-12-15 12:17:00

"Дуковете" победиха Фиорентина с 2:1 с голове в продълженията

Валери Божинов игра 81 минути при победата на неговия Парма с 2:1 у дома срещу Фиорентина в осминафинален двубой от турнира за купата на Италия. Българският нападател започна като титуляр за домакините и остана на терена почти до края, когато бе заменен от ветерана Ернан Креспо.

И двамата наставници заложиха на играчи, които по-рядко се изявяват в Серия А.

През първото полувреме опасни удари на Божинов и Себастиен Джовинико срещнаха гредите на вратата на "виолетовите", докато шут на Кума Бабакар от гостите също се отби в напречната греда на вратата на Парма. След почивката Алесио Черчи от Фиорентина и отново Джовинико от Парма бяха близо до откриване на резултата в срещата.

По този начин се стигна до 81-ата минута, когато валери Божинов отстъпи мястото си на по-опитния Креспо. В 114-ата минута бившият отбор от Валери Божинов – Фиорентина, поведе в резултата с гол на Марио Сантана. Само 60 секунди по-късно 35-годишният Ернан Креспо изравни, а в 117-ата минута аржентинецът донесе победата с 2:1 на "дуковете", класирайки ги за четвъртфиналите.