2020-01-24 13:09:00
Среща на премиера Бойко Борисов с привърженици на футболния клуб Левски се провежда в министерски съвет, съобщиха от правителствената пресслужба.
"Не сме тук, за да защитаваме корпоративни, частни интереси, лицензи и не ни интересува Закона за хазарта. Това, което нас ни интересува, е единствено и само какво се случва с Левски, какви са вашите виждания и как ще я караме оттук нататък", заяви Степан Хиндлиян, председател на Националния клуб на привържениците на Левски.
"Аз също съм левскар. Но вие сте тези, които обвързахте двете теми. ФК Левски е нещо, което го има, ще го има и пак ще го има. Ако искате да го има този футболен клуб, във вида, в който вие си го представяте, акциите трябва да са си при вас. И да си държите управлението на клуба", отбеляза премиерът Борисов по време на срещата.
В разговора участват също министърът на финансите Владислав Горанов и министърът на младежта и спорта Красен Кралев.
Вчера Бюджетната комисия в парламента одобри на първо четене проектозакона на депутата от НФСБ Валери Симеонов, с който се разрешава лотария да се провежда единствено от държавата.
Пред БНР Димитър Костадинов от Националния клуб на привържениците на ФК Левски заяви, че тях ги интересува единствено задаващата се опасност от финансова криза в клуба и затова не са безучастни към случващото се с бизнеса на Божков, но категорично отрече да бранят икономическите му интереси.
"Нашият проблем е, че твърде дълго време Левски се управлява и се притежава по един порочен модел, който ние наричаме "бащица", фактически клубът е заложник на икономически и политически интереси", коментира той.
По думите му Левски попада от ръцете на един в ръцете на друг собственик, като те си прехвърлят акциите, без да ги купуват, а ги получават по някакъв начин.
Костадинов посочи, че ще настояват за промени в законите за спонсорството, за да могат да бъдат привличани повече спонсори на футболните клубове, да не са зависими само от един.
Цялото интервю на Силвия Великова с Димитър Костадинов в предаването "Преди всички" можете да чуете от звуковия файл.
–
Абонирайте се за канала на спортното предаване Студио СПРИНТ в YouTube