Ботев (Пд) излетя на 13 точки пред "шейховете"

2010-11-22 11:59:00

"Канарчетата" бият, Нефтохимик се дъни преди директната битка помежду им в Югоизточната "В" група

Ботев (Пловдив) записа 17-ата си победа в Югоизточната "В" група и се откъсна още повече от преследвача си Нефтохимик. "Жълто-черните" биха на свой терен Розова долина с 2:0, докато бургаският тим завърши 2:2 при гостуването си на Ботев (Гълъбово). Така разликата между двата отбора преди срещата помежду им в последния есенен кръг стана 13 точки

На стадион "Христо Ботев" под тепетата футболистите на Марин Бакалов стигнаха до успеха с 2 гола през първото полувреме. В 26-ата минута Георги Какалов изведе "канарчетата" напред, след като засече с глава добро центриране на Антон Огнянов. Преди това близо до гола бяха Светослав Асенов, Иван Площаков и Васил Василев. Гостите отговориха с опасни шутове на Жельо Желев и Николай Стоичков, отразени от стражът на пловдивчани Илия Николов. В последната минута на полувремето Наско Курдов реализира дежурния си гол. Нападателят отбеляза от дузпа, отсъдена за фаул срещу Асенов, и оформи крайното 2:0

В щаба на Ботев Пловдив бяха зарадвани и от резултата на адашите им от Гълъбово, които взеха точка от мача си с Нефтохимик. "Шейховете" стигнаха до равенството,след като до 60-ата минута губеха с 0:2

Кръг преди края на полусезона в Югоизточната "В" група Ботев (Пловдив) е лидер с 52 точки пред Нефтохимик с 39 и Арда с 35.