Ботев победи Спартак, бултрасите съсипаха мача

2011-02-16 19:44:00

"Канарчетата" обърнаха от 0:1, мачът прекратен в края

Лидерът в Югоизточната В група Ботев Пловдив победи втородивизионния Спартак Пловдив с 2:1 в контрола, играна в Черноземен. Проверката беше прекратена минута преди края, заради гаменски изцепки на феновете на "канарчетата".

Те се държаха неспортсменски с бившия играч на клуба Стефан Стойчев, който сега пази на "гладиаторите", а той не издържа на провокациите им и размени удари с няколко от запалянковците. Ситуацията беше овладяна от играчите на терена, които не пожелаха да продължат мача и той беше прекратен малко преди края му.

Спартак поведе в 59-та минута, когато резервата Мартин Стефанов вкара с глава след центриране на Йордан Христов от дясно. Ботев стигна до обрат малко по-късно с две бързи попадения. В 69-ата минута голмайсторът Атанас Курдов изравни след пас на Светослав Асенов в наказателното поле, а в следващата атака Ирфан Юсеинов направи 2:1 след асистенция на Иван Танчовски.